Hokejový bek Malík věří síle Vítkovic v domácím prostředí

Na kostce pod střechou Werk Arény svítilo skóre Třinec - Vítkovice 2:0. To je ovšem nejen výsledek včerejšího zápasu hokejového play-off České pojišťovny, ale také stav finálové série. Oceláři tak boj o titul na svém ledě výborně rozehráli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovický obránce Marek Malík (vlevo) v souboji s třineckým Růžičkou | Zdroj: ČTK

Kdo by naproti tomu čekal zklamání ve vítkovické kabině, asi se dočká překvapení. Už na rozbruslení bylo na hostujícím týmu znát, že spoléhá nejen na zkušenost, ale také na pohodu.

„Máme výbornou náladu i teď. Třinec je kvalitní, zkušené mužstvo a stoprocentně využil svoje domácí prostředí, což se ale dalo čekat. Snažili jsme se jim vzít aspoň jeden zápas, to se nepovedlo, ale i tak u nás panuje jenom pozitivní nálada. Stalo se,“ přiznal sympaticky vítkovický bek Marek Malík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový bek Vítkovic Malík po druhém finálovém duelu s Třincem

Hra jeho týmu byla k nepoznání ve srovnání s úvodním finálovým duelem. Možná i proto, že se hosté už lépe přizpůsobili užšímu kluzišti. Ve srovnání s ČEZ Arénou má Werk Aréna o tři a půl metru užší ledovou plochu. Jak se této skutečnosti dá přizpůsobit?

„Už když získáváte puk, měli byste vědět co s ním uděláte. Není čas na nic, takže jsme se snažili co nejvíce zjednodušit hru. To je jediný recept,“ vysvětluje Malík, co stálo za zlepšeným výkonem týmu kouče Trličíka.

Jakou dobu pak hráč potřebuje k tomu, aby se vyrovnal s odlišnými rozměry? Podle pětatřicetiletého beka, měřícího bez dvou centimetrů dva metry, je to individuální záležitost.

„Je těžké odpovědět, každý to má jinak. My se teď budeme snažit využít našeho hřiště. Zvyknout si na širší kluziště je asi obtížnější než na užší, takže to má Třinec komplikovanější,“ říká bek Vítkovic.

Ani pro rodáka z Ostravy by úzké kluziště ovšem neměl být problém. Vždyť ve své bohaté hokejové kariéře působil také dlouhé roky v kanadsko-americké NHL, kde se právě na takových hřištích hraje. Z toho by mohla plynout určitá výhoda.

„Už ne! Jakmile si zvyknete na širší kluziště, tak už je to problém, i když jsem hrál v zámoří dlouho. Hraji víceméně už dva roky na velkém hřišti, takže výhodu jsem dávno ztratil,“ uvědomuje si Marek Malík.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme