Hokejový brankář Mrázek si ve svém prvním zápase v NHL připsal vítězství

Český hokejový brankář Petr Mrázek pomohl svému týmu Detroit Red Wings k vítězství na ledě St. Louis v poměru 5:1. Při své premiéře v nejprestižnější hokejové soutěži na světě si připsal 26 zákroků. První branku v NHL dal Roman Červenka a jeho Calgary vyhrálo v Columbusu 4:3 v prodloužení.

Brankář Petr Mrázek při rozbruslení na mistrovství světa v ledním hokeji

Brankář Petr Mrázek při rozbruslení na mistrovství světa v ledním hokeji | Zdroj: ČTK

Mladého gólmana Mrázka povolali Red Wings z farmy na začátku týdne a mladý brankář se za to vedení Detroitu odvděčil velmi dobrým výkonem v duelu proti St. Louis, ve kterém byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Petra Mrázka po utkání chválili jak spoluhráči, tak trenér Mike Babcock.

První branky se dočkal Roman Červenka ve svém pátém utkání v NHL. Reprezentační útočník otevřel skóre zápasu Columbus - Calgary v 5. minutě. Další Čech v dresu Calgary Jiří Hudler pomohl Flames dvěma asistencemi. Na druhé straně se za Columbus prosadil Václav Prospal gólem a asistencí. Hosté z Calgary ale nakonec vyhráli 4:3 v prodloužení .

Velmi dobrou formu má v letošním zkráceném ročníku NHL Patrik Eliáš. V dresu New Jersey dal jednu branku a na další dvě přihrál a pomohl Devils k vítězství nad Tampou Bay 4:2. V kanadském bodování zámořské soutěže už je se třinácti body na 15. místě.

Dvakrát se prosadil Tomáš Plekanec. Jeho trefy ale nakonec Montrealu nestačily k vítězství nad Buffalem. Canadiens ve třetí třetině ztratili vedení 4:2 a podlehli Buffalu 4:5 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:

Buffalo - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 48. a 60. Vanek, 5. Ott, 34. Ennis, rozhodující nájezd Pominville - 5. a 41. Plekanec, 33. Gallagher, 39. Subban
Střely na branku: 40:32. Diváci: 18 866

New Jersey - Tampa Bay 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 24. Henrique (Eliáš), 38. Kovalčuk, 56. Greene (Eliáš), 56. Eliáš - 34. Thompson, 58. Carle. Střely na branku: 27:19. Diváci: 14 802

New York Rangers - NY Islanders 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. a 39. Miller, 15. Gáborík, 58. McDonagh - 32. Tavares
Střely na branku: 25:28. Diváci: 17 200

Philadelphia - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Voráček, 23. Read - 11. Skille, 49. Weiss (Fleischmann), rozhodující nájezd Huberdeau. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19 616

Pittsburgh - Washington 5:2 (0:1, 5:0, 0:1)
Branky: 27. Malkin, 33. Dupuis, 37. Neal, 37. Cooke, 40. Crosby - 5. Ribeiro, 49. Ovečkin
Michal Neuvirth odchytal za Washington 33 minut, z 11 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta
Střely na branku: 28:25. Diváci: 18 650

Phoenix - Chicago 2:6 (0:4, 1:2, 1:0)
Branky: 26. Hanzal (Vrbata), 59. Torres - 15. a 19. P. Kane, 9. Stalberg, 18. Bolland, 33. Toews, 36. Bickell
Střely na branku: 24:33. Diváci: 15 096

Ottawa - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Karlsson, 37. Alfredsson - 33. Larose, 53. Sjomin, 63. Harrison
Střely na branku: 47:26. Diváci: 17 337

Winnipeg - Toronto 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 24. Redmond, 44. Ladd - 27. Bozak, 55. Frattin, 56. Kessel
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 18 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta
Střely na branku: 25:18. Diváci: 15 004

St. Louis - Detroit 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 36. Pietrangelo - 6. Cleary, 12. Kindl, 38. Emmerton, 40. Brunner, 54. Filppula
Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta
Střely na branku: 27:29. Diváci: 17 699

Nashville - Los Angeles 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 28. a 34. Wilson, 3. G. Bourque
Střely na branku: 14:32. Diváci: 17 113

Minnesota - Vancouver 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 48. Gilbert - 10. D. Sedin, 15. Higgins, 38. Raymond, 39. Hansen
Střely na branku: 23:22. Diváci: 18 352

Columbus - Calgary 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 5. Calvert (Prospal), 10. Letestu, 52. Prospal - 5. Červenka (Hudler), 34. Bäcklund (Hudler), 49. Stempniak, 62. Tanguay
Střely na branku: 29:30. Diváci: 10 484

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít