Hokejový brankář Pöpperle má za sebou vydařený návrat do reprezentace

Česká reprezentace porazila ve svém druhém utkání na Channel One Cupu Finsko vysoko 5:1. Do branky českého týmu se postavil po pěti letech Tomáš Pöperle. Jeho obnovená premiéra dopadla lépe než tehdy, kdy po dvou inkasovaných brankách po sedmi minutách střídal.

Brankář Tomáš Pöpperle slaví se svými spoluhráči výhru nad Finskem na Channel One Cupu | Zdroj: ČTK

"V osmé minutě jsem si říkal, že už mám aspoň rekord. Pak to dopadlo takhle, je to výborné," řekl po utkání brankář Tomáš Pöperle.

Nezatrnulo vám ve druhé třetině, kdy se spoluhrári nechávali často vylučovat a hráli jste dlouhé minuty v oslabení?

00:00 / 00:00

Dvojrozhovor Petra Kadeřábka s brankářem Tomášem Pöpperlem a obráncem Jakubem Krejčíkem

Nezatrnulo, ale faulů tam bylo zbytečně moc, Finové mohli dát kontaktní gól. Ale ubránili jsme to, kluci padali do střel a parádně bránili, byl to asi rozhodující moment zápasu.

Gól Fina Pasonena na 2:1 z vašeho pohledu padl na konci první třetiny. Co se dalo udělat lépe, aby vás nepřekonal?

Udělal to výborně, prostě mě tam vykoupal a dal gól do prádzné branky. Měl dost času, těžko něco udělat líp, musel bych se na to podívat.

Výkon českého týmu byl o poznání lepší než ve čtvrtek v Chomutově. Bylo to i tím, že Švédové mají v současné době větší kvalitu než Finové?

Finové jsou ale přece jen mistři světa. Hlavně nám pomohly rychlé dva góly, celou dobu jsme vedli a to se vždycky hraje daleko lépe. Něco nám tam pak napadalo a už jsme hráli v klidu.

O góly se postarali netradiční střelci. Zbyněk Irgl jich moc nedává, Jakub Krejčík dal svůj první gól. Co na to říkáte?

Pro každé mužstvo je dobré, když dají góly kluci, kteří je moc často nedávají. Kuba hrál první zápas a dal gól, což je parádní. I takoví střelci jsou potřeba.

Krejčík: Je to něco nádherného

"Dostal jsem puk na modrou čáru, útočník si přede mnou lehl, tak jsem vystřelil nad ledem a naštěstí to tam spadlo," popsal svou první branku za národní tým obránce Slavie Jakub Krejčík.

Kde skončil puk, který lovil finský gólman z branky?