Hokejový Litvínov cíle pro letošní sezonu nemění. Zatím

Hokejisty Litvínova má z extraligové bryndy vytáhnou dvojice zkušených trenérů. Vladimíra Jeřábka s Petrem Rosola u posledního týmu tabulky, který prohrál osmkrát za sebou, vystřídali Radim Rulík s Miloslavem Hořavou. V Litvínově už vedli dnešní dopolední trénink.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost litvínovských hráčů z úvodní branky zápasu, jejímž autorem byl Viktor Hübl (třetí zleva). | Zdroj: ČTK

Litvínovské vedení nakonec vsadilo na prověřená jména. Radima Rulíka doporučil obránce Vervy a zároveň člen klubového představenstva Jiří Šlégr.

„Impulzivní trenér, který přinese náboj, miluje hokej. Tím, že jsem s ním byl v Omsku, byl s námi na mistrovství světa, měl za mě okamžitě ano, povahově ho znám, takže vím, že je to člověk, který bude svoji práci dělat dobře. A přístup k hráčům má, myslím, taky citlivý,“ řekl Šlégr.

„Myslím, že je to hodně zajímavá dvojice trenérů, která bude lpět na fyzické kondici hráčů, bude klást důraz na detaily. Já věřím, že to mužstvu pomůže.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Za novými trenéry Litvínova se vypravil David Kalvas

Hlavním trenérem byl jmenován Rulík, Hořava s tím ale problém nemá.

„Byli jsme spolu na Spartě, v Plzni, a tam to bylo otočené, že já jsem byl hlavní, ale nikdy jsme to neřešili. Radim je dobrý trenér, tak je správné, že je hlavní,“ prohlásil Miloslav Hořava, který bude mít na starost defenzivu, zatímco Rulík útočníky. Hlavním úkolem je teď ale týmu napumpovat sebevědomí.

„Určitě bychom chtěli hráče psychicky pozvednout, ale to je jedno s druhým, také s formou na ledě. Musíme jít postupnými kroky a pokusit se to mužstvo během nějaké doby malinko nabudit a připravit pro extraligové zápasy. Talent v mužstvu jednoznačně je, jde jen o to s ním pracovat,“ myslí si Radim Rulík.

Finance až na druhém místě

S Hořavou chtěli pracovat spolu. I proto přistoupili na litvínovskou nabídku, která byla podle Kysely finančně omezená.

„Postavili se k tomu čelem, že chtějí dělat práci a extraliga je zajímá a na penězích až tolik nezáleží. Dohodli jsme se na pro náš klub velmi přijatelných podmínkách,“ uvedl Kysela.

Litvínov je v tabulce poslední, na desáté místo ztrácí 7 bodů. Podle Kysely se předsezónní ambice nemění.

„Sezona a situace ještě není tak daleko, abychom si dávali nějaké jiné cíle. Myslím, že já si rozhodně nemůžu dát za cíl skončit v baráži a udržet se. To je nesmysl.“

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme