Hokejový Litvínov omladil před sezónou sestavu

Hokejisté Benziny Litvínov se na novou sezónu připravují s jedinou posilou, z Liberce přišel obránce Richard Jareš. Naopak na ledě se už neobjeví dvě legendy - Robert Reichel a Jiří Šlégr. Ikony litvínovského hokeje se totiž rozloučily s aktivní kariérou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Hořejší a Robert Reichel při slavnostním ceremoniálu před zápasem jejich Litvínova. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Pohled na aktuální soupisku prozradí, že litvínovská sestava prošla především omlazením. Za vším je možné hledat zejména omezené ekonomické možnosti klubu. „Z beků přišel Jareš, který si myslím bude přínosem. A v útoku se snažíme hledat centra, bohužel zatím se nám to nepodařilo,“ nastínil své představy dnes už trenér Robert Reichel.

Co z jeho slov vyplývá? Benzina si musí vypomáhat především z vlastních řad. „Náš klub se soustředí na zapojení mladých hráčů, což je priorita. Druhá věc je samozřejmě ekonomická stránka. Pokud na toho hráče nemáte, tak si ho nemůžete dovolit. Takže budeme hrát s našimi odchovanci a pokud se nám podaří někoho získat a zapadne do mužstva, tak se tomu nebudeme bránit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový Litvínov omladil před sezónou sestavu

Litvínovský hokej rozhodně má v případě mladých hokejistů z čeho čerpat. Juniorský tým patří k nejúspěšnějším celkům nejvyšší soutěže. Jenže pro řadu hráčů je přechod do vyšší kategorie složitý.

„Přechod není jednoduchý! Hráči potřebují tři-čtyři roky než se stanou stálými oporami, je to práce na delší dobu. Ale prostě jsme malý klub a nic jiného nám nezbývá,“ uvědomuje si Robert Reichel.

V uplynulé sezoně přitom Litvínov skončil své účinkování v předkole play-off. Jaké je proto očekávání od nového extraligového ročníku? „Budeme se snažit dostat do play-off., to bude náš cíl. Poslední tři roky se nám to podařilo, takže budeme pracovat na tom, abychom se tam dostali,“ kostatoval Robert Reichel.

Právě jeho absence a také Jiřího Šlégra dává tušit, že Litvínov čeká nová kapitola klubové historie. V dresu Benziny ale budou chybět proti minulé sezóně i další hráči.

„Je tam veliká změna, odešlo sedm hráčů, když počítám i Michala Trávníčka, oproti posledním zápasům, co jsme hráli play-off. To je třetina mužstva a tam to drobet trvá, než se ti mladí kluci zapracují,“ konstatoval druhý z trenérů Litvínova Jiří Kučera.

Do startu nového ročníku Tipsport extraligy prověří ještě litvínovskou formu Mladá Boleslav a Ústí nad Labem. Pak už Severočechy čeká ostrý start na ledě pražské Slavie.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme