Hokejový mistr z Třince končí už v předkole. V pátém duelu podlehl Zlínu

Hokejisté Zlína jsou posledními čtvrtfinalisty play off České pojišťovny. V rozhodujícím pátém duelu porazili na domácím ledě mistrovský Třinec 4:2 a zvítězili 3:2 na zápasy. Zlín se ve čtvrtfinále utká s Plzní, soupeřem Sparty bude Kometa Brno.

Hokejisté Zlína slaví gól do sítě Třince v pátém duelu předkola play off

Hokejisté Zlína slaví gól do sítě Třince v pátém duelu předkola play off | Zdroj: ČTK

Zlín potvrdil, že rozhodující zápasy zvládá na jedničku. Pátý nebo sedmý duel play off hráli už posedmé a pokaždé uspěli.

"Měli jsme větší chuť, větší odhodlání. Hlavně jsme dali první gól, a to podle mě rozhodlo. Měli jsme mnohem lepší začátky třetin, asi jsme chtěli víc," řekl po utkání střelec dvou gólů Zlína Marek Melenovský.

Domácí hráli při absenci zraněného Důrase nemocného Čecha jen na tři útoky, do branky se stejně jako v neděli postavil Jakub Sedláček. Třinec nastoupil ve stejné sestavě, pouze ve čtvrtém útoku nahradil McGregora Hampl.

00:00 / 00:00

Rozhovor Pavla Petra s útočníkem Zlína Markem Melenovským

Od úvodu duelu bylo znát, že se hraje o všechno, trestná lavice byla stále v permanenci. Oceláři hráli minutu pět na tři, ale dvojnásobnou přesilovku sehráli hodně špatně. Zlín promarnil první dvě přesilovky, ale tu třetí už v desáté minutě využil díky gólu Veselého.

Druhá třetina patřila domácím, Melenovský hned ve 22. minutě využil další přesilovku a zvýšil na 2:0. Hosté se snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale ve 31. minutě trefil Hampl tyčku. O čtyři minuty později ale přišla už třetí využitá početní výhoda Zlína, střelu Melenovského si do vlastní branky srazil obránce Zíb.

Naději pro obhájce titulu vykřesal ve 37. minutě Orsava, který se štěstím proměnil trestné střílení za faul Zámorského. Šance Třince ale zmrazil hned v úvodu třetí třetiny gólem na 4:1 Veselý. Hampl ještě dvě minuty před koncem snížil, ale to už bylo pro Oceláře pozdě.

Zlín čeká v předkole Plzeň. Naposledy se oba týmy utkaly v play off v semifinále roku 2004, kdy uspěl Zlín. V letošní základní části ale vyhrála všechny čtyři duely Plzeň, z toho dvakrát po samostatných nájezdech.

Série hraná už na čtyři vítězné zápasy začne v sobotu ve Zlíně stejně jako souboj Sparty s Brnem. Ve čtvrtek začínají série Pardubice - Vítkovice a Liberec - České Budějovice.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Veselý (Melenovský), 22. Melenovský (Galvas, Čajánek), 35. Melenovský (Čajánek), 42. Veselý - 37. Orsava z trestného střílení, 58. Hampl (Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6322. Konečný stav série: 3:2

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, Hampl. Trenéři: Tlačil a Janků

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít