Hokejový nováček z Chomutova vyhrál na ledě mistra

Hokejisté Chomutova slaví první výhru po návratu do extraligy po 38 letech. V dohrávce druhého kola vyhráli na ledě mistrovských Pardubic 4:3 po samostatných nájezdech. Východočeši naopak na premiérové vítězství v nové sezoně stále čekají, do tabulky si připsali alespoň bod.

Hokejisté Chomutova vyhráli v Tipsport extralize na ledě mistrovských Pardubic

Hokejisté Chomutova vyhráli v Tipsport extralize na ledě mistrovských Pardubic | Zdroj: ČTK

Slavnostní buly vhodil olympijský vítěz v závodu cross-country biker Jaroslav Kuhlavý. Ještě předtím odhalila klubová legenda Bohuslav Šťastný už šestou mistrovskou plachtu pod stropem pardubické ČEZ arény.

Vstup do zápase se povedl domácím, kteří už ve čtvrté minutě skórovali díky Bartkovi. Další velkou šanci Buchtele neproměnil stejně jako na druhé straně Polák. V osmé minutě se Piráti dočkali vyrovnání - Hruška se trefil přímo pod Růžičkovu lapačku.

Ve 34. minutě měli Pardubice smůlu, když se střela Bartka odrazila od horní a poté i pravé tyčky zpět do hřiětě, což potvrdil i videorozhodčí. Další minuty patřily nováčkovi soutěže. Ve 35. minutě se poprvé v extralize trefil Sikora a o dvě minzty později zvýšil v přesilovce Mrázek střelou od modré čáry. Domácím vyšla třetí třetina. V 51. minutě snížil Starý a za další dvě minuty vyrovnal z dorážky Brendl.

V prodloužení spálil velkou šanci chomutovský Kraft, ale Piráti nakonec mohli slavit. Ve druhé sérii samostatných nájezdů rozhodl o jejich výhře Sikora.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Piráti Chomutov 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Bartek (Somík, Beech), 51. Starý (Kousal, Benák), 53. Brendl (Starý, Kousal) - 8. D. Hruška (V. Polák, M. Procházka), 35. Sikora (Hromas, Bartejs), 37. Mrázek (Rýgl, M. Procházka), rozhodující sam. nájezd Sikora. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7140

Pardubice: M. Růžička - Sičák, Vašíček, V. Kočí, Ďaloga, Benák, Kolář - Bartek, Beech, Somík - Šagát, T. Zohorna, Starý - Brendl, Kousal, Buchtele - Semorád, Nahodil, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Macháček, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, M. Procházka, V. Polák - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Ondřej, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal a Antonik