Hokejový obránce Blaťák trénuje už jen kvůli reprezentaci

V minulé sezóně hokejisté Ufy ovládli Kontinentální ligu. Letos se poroučeli z kola ven už v osmifinále. Dost nepříjemná situace. Nejen pro klub, ale také třeba pro zkušeného obránce Miroslava Blaťáka. Už jen proto, že by rád se spoluhráčem Jakubem Nakládalem zůstal ve hře o mistrovství světa. Aktuálně se proto Miroslav Blaťák připravuje se Zlínem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Blaťák | Foto: Hokej.cz

Miroslav Blaťák hraje v ruské Ufě od sezóny 2007/2008. Po předchozích zkušenostech s působením ve Švédsku a především ve Zlíně, Hned se stal vítězem ruské superligy a loni byl u toho, když jeho tým triumfoval v Kontinentální lize. Letos se vrací jako poražený. Aktuálně může trénovat, na zápasy ovšem musí zapomenout. Tedy poněkud nezvyklá role.

„Je to škoda. Měli jsme smůlu, že jsme narazili zrovna na Kazaň, protože ta je výborná, má skvělé hráče. My jsme vždycky narazili na Kazaň až později, že to nebylo v prvním kole. Bohužel jsme to prohráli svojí blbostí. Měli jsme spoustu šancí, ale bohužel jsme nedávali góly a proto jsme vypadli,“ snaží se najít příčiny neúspěchu devětadvacetiletý bek.

Je jasné, že pro klubové vedení, fanoušky a samozřejmě i hráče představuje čtvrtfinálové klopýtnutí zklamání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový obránce Blaťák trénuje už jen kvůli reprezentaci

„Určitě jeto zklamání. Nikdo nepočítal, že v prvním kole dostaneme takového soupeře. Ale život jde dál a musíme se teď už připravovat na další sezónu.“

A nejen na ní. Ve hře je mistrovství světa. Jenže to pro český výběr startuje čtvrtý květnový den. O měsíc dříve, konkrétně 6. dubna, ovšem národní tým čeká první z duelů Euro Hockey Challenge v Rize proti Lotyšsku.

Pomáhá mi i trénink ve Zlíně

„Nevím, záleží na trenérovi. Já bych chtěl jet. Trénuji abych byl stále připravený, ve formě,“ říká Blaťák. Nakonec reprezentace a světový šampionát pro většinu hokejistů, představuje obrovskou motivaci.

Miroslav Blaťák ví moc dobře, o čem je řeč. Má ve své sbírce stříbro z roku 2006 a zlato vybojoval o čtyři roky později v Německu. Jenže není jednoduché se po vyřazení v Kontinentální lize udržet v herní pohodě.

„Je to dlouhá doba a bude to těžké. V neděli letím ještě zpátky do Ruska, tam máme tréninky, budu na ledě, tak doufám, že mi to pomůže.“ A pomůže jistě i Zlín, odkud vlastně do zahraničí odešel. Berani hrají play-off a proto mohl s mužstvem naskočit do tréninku. Třeba i v den, kdy Zlínské čekal čtvrtfinálový zápas s Plzní. Trenéři se svolením neměli nejmenší problém.

„Byl pemza Rosťou Vlachem, jestli bych s nimi mohl na tréninky,jestli by jim to nevadilo a trenéři my vyšli vstříc, že s nimi můžu trénovat, tak jsem byl hrozně rád,“ uzavírá povídání opora české hokejové reprezentace Miroslav Blaťák.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme