Hokejový obránce Marušák zažil další změnu týmu. Jsem adaptabilní, říká

Rozdíl mezi hokejisty a stěhovavými ptáky není pouze v tom, že jedni nemají křídla. Hráči si totiž často nemohou sami vybírat, kam právě zamíří. Příkladů toho druhu objevíme i v české extralize víc než dost - a jedním z těch čerstvých je přesun obránce Jiřího Marušáka z Plzně do Pardubic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubickému brankáři Salfickému teď pomáhá v obraně i Jiří Marušák | Zdroj: ČTK

„Ve středu večer jsem se dozvěděl, že Plzeň uvažuje o trejdu, do hry pak vstoupily Pardubice a domluva byla velice rychlá," popisuje Marušák.

Však také už v pátek odehrál první utkání v pardubickém dresu. Což ale samo o sobě nedává odpověď na otázku, jak asi hokejista vnímá svoje nečekané stěhování.

„Prvotně je to šok, člověk lapá po dechu, zvlášť když se to týká top týmu, kde se sbíraly body a dělaly výsledky. Předpoklad trejdů tam pak není takový, ale přesto se to stalo. Nicméně teď je to pryč a já se budu snažit odvádět to nejlepší tady v Pardubicích," konstatuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Marušák byl z výměny z Plzně do Pardubic v šoku, motivaci ale hledat nepotřebuje

Hokejista, který vstupuje do služeb nového zaměstnavatele, samozřejmě neprohlásí: Jsem teď pořádně otrávený a těžko v sobě budu hledat chuť, abych odváděl stoprocentní výkony. Je tedy složité pro zkušeného hráče majícího už něco za sebou, aby našel potřebnou motivaci?

„Člověk si uvědomuje, že to může být poslední, nebo minimálně jedna z posledních sezon, a když máte hokej rád, snažíte se si tu kariéru prodloužit - to je ta prvotní dostatečná motivace," říká Jiří Marušák.

Chtít, to je jedna věc, ale zvyknout si na novou hokejovou partu, na jiného trenéra a jiný styl hry - to je věc druhá. „Není to první takováhle změna v mé kariéře, myslím, že jsem v tomto směru docela adaptabilní, takže věřím, že to půjde rychle."

Teď bude mít Jiří Marušák alespoň trochu času, aby si zvykal na nové spoluhráče. Utkání 40. kola mezi Pardubicemi a Třincem se totiž hraje až 19. února.

Dnes je na programu 6 zápasů, díky kterým zakulatí samostatná česká extraliga počet odehraných kol na rovnou tisícovku.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme