Hokejový obránce Šmíd dal v NHL gól po 126 zápasech

Pouze čeští obránci Ladislav Šmíd a Jan Hejda skórovali z českých hráčů v sobotním programu zámořské NHL. Šmíd se gólově prosadil po sto šestadvaceti zápasech, po téměř dvou letech. Dva kanadské body za asistence si připsali Milan Hejduk a Jiří Hudler, jednu přihrávku zaznamenali Krejčí, Kindl, Erat a Vrbata.

Ladislav Šmíd (vpravo) oslavuje gól s brankáři Chabibulinem a Dubnykem

Ladislav Šmíd (vpravo) oslavuje gól s brankáři Chabibulinem a Dubnykem | Zdroj: Reuters

Šmíd v dresu Edmontonu otevíral skóre utkání s Coloradem, když se prosadil ve třetí minutě úvodní třetiny. Ještě po dvou třetinách Edmonton na ledě Avalanche o jednu branku vedl, v posledním dějství ale Oilers čtyřikrát inkasovali a podlehli Coloradu 2:5. V dresu domácích se trefil Jan Hejda, dvě asistence přidal Milan Hejduk.

V utkání Detroitu s Nashvillem přihrával na branku nejdříve Filppulovi a poté Zetterbergovi Jiří Hudler, asistenci na první brance Red Wings si připsal i Jakub Kindl.

Nedařilo se českým gólmanům. Tomáš Vokoun odchytal v bráně Washingtonu celý duel v Buffalu, z osmadvaceti střel ale pětkrát inkasoval a ‚podepsal‘ se tak pod prohru Capitals 1:5.

Ondřej Pavelec měl v dresu Winnipegu sice vyšší úspěšnost zákroků, když pochytal dvaatřicet z pětatřiceti střel, přesto ale jeho tým prohrál s Bostonem 2:4.

NHL:

New Jersey - NY Islanders 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 25. Larsson, 44. Henrique - 12. Moulson, 32. Bailey, 46. Grabner. Střely na branku: 26:26. Diváci: 16.014.

NY Rangers - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 21. B. Richards, 46. Hagelin. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.200.

Colorado - Edmonton 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky: 5. McClement, 47. OúBrien (Hejduk), 49. Elliott, 57. Hejda, 59. P. Stastny (Hejduk) - 3. Šmíd, 43. R. Jones. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.684.

Boston - Winnipeg 4:2 (1:2, 2:0,1:0)
Branky: 28. a 37. Kelly, 17. Chára (Krejčí), 59. Marchand - 10. E. Kane, 11. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Střely na branku: 36:42. Diváci: 17.565.

Buffalo - Washington 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 11. a 42. Adam, 16. Pominville, 28. Kassian, 55. Hecht - 27. Chimera. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,14 procenta. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.690.

Montreal - Pittsburgh 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Moen, 8. Pacioretty, 32. Cole - 1. Malkin, 37. Dupuis, 56. J. Staal, 63. Letang. Střely na branku: 27:42. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Florida 5:1 (1:0, 3:0,1:1)
Branky: 27. a 60. Stamkos, 3. St. Louis, 24. Tom Pyatt, 31. Malone - 58. Matthias. Střely na branku: 34:25. Diváci: 17.841.

Detroit - Nashville 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 14. a 29. Filppula (na druhou Hudler a Kindl), 22. Zetterberg (Hudler), 45. Cleary - 46. Hillen (Erat). Střely na branku: 37:19. Diváci: 20.066.

Phoenix - Dallas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Boedker, 27. Ray Whitney (Vrbata), 51. Taylor Pyatt. Střely na branku: 39:26. Diváci: 10.036.

San Jose - Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 17. Murray, 59. Marleau - 7. Malhotra, 31. H. Sedin, 32. Alberts. Střely na branku: 45:27. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Chicago 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Stoll - 4. Brunette, 37. Toews. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.118.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít