Hokejový obránce Špaček se v Carolině uvedl dvěma přihrávkami

Český hokejový obránce Jaroslav Špaček se výborně uvedl ve svém novém působišti, když v dresu Caroliny zaznamenal v utkání s Winnipegem dvě přihrávky. Hurricanes ovšem s Jets prohráli 2:4.

Jaroslav Špaček (č. 8) debatuje se spoluhráčem Justinem Faulkem

Jaroslav Špaček (č. 8) debatuje se spoluhráčem Justinem Faulkem | Zdroj: Reuters

Špaček byl do Caroliny vyměněn z Montrealu za dalšího českého hokejistu Tomáše Kaberleho, od kterého si vedení Hurricanes slibovalo mnohem více,

Domácí Winnipeg v utkání s Carolinou rychle vedl, kdy se hned v úvodní minutě prosadil Byfuglien a v šesté přidal druhý zásah Kane. V polovině utkání dokonce domácí vedli o čtyři branky.

Hurricanes ale zbraně nesložili, v 49. minutě snižoval na 1:4 po nahrávce Špačka Justin Faulk a oslavil premiérovou branku v NHL. Jako poslední se do střelecké listiny zapsal Brandon Sutter, také u této branky si připsal asistenci Jaroslav Špaček.

Gólman Tomáš Vokoun pomohl Washingtonu k výhře nad Torontem 4:2 šestadvaceti úspěšnými zákroky.

NHL:

Washington - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 13., 22. a 59. Wideman, 39. Bäckström - 33. Kessel, 54. Franson. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.506.

Edmonton - Colorado 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 7. a 40. Gagner, 20. Eager, 31. Eberle - 24. McClement. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16.839.

Winnipeg - Carolina 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Branky: 1. Byfuglien, 6. E. Kane, 31. Stapleton, 32. Little - 49. Faulk (Špaček), 53. Sutter (Špaček). Střely na branku: 37:25. Diváci: 15.004.

Buffalo - Florida 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. Roy, 63. Pominville - 36. Garrison (Fleischmann). Střely na branku: 20:23. Diváci: 18.690.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít