Hokejový šampionát dvacetiletých čeká finálový den, už bez české účasti

Hokejové mistrovství světa dvacetiletých v ruské Ufě rozluští poslední tajenky. Na programu je finálový den. Už bez české účasti, zato s bojem o trůn mezi Švédskem a Spojenými státy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté na mistrovství světa do 20 let v Rusku

Čeští hokejisté na mistrovství světa do 20 let v Rusku | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Vlastně celí den budeme spolu. Pak se asi zajdeme podívat na hokej, protože to budou kvalitní zápasy. Prostě budeme trávit čas pohromadě,“ popsal program gólman Patrik Bartošák.

Asi bude čas i na vzpomínání a rozebírání toho, co čtyři roky společné práce přinesly. Současná generace se loučila výhrou 4:3 nad Švýcarskem v boji o páté místo.

„Už se tady takhle nesejdeme, takže nám to určitě bude vrtat hlavou, ale užili jsme si to, bylo to super. S klukama se samozřejmě budeme vídat i po mistrovství,“ plánuje Bartošák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi favorizují na zlato Američany. Zároveň si přejí prohru hvězdné Kanady

Celý turnaj je pochopitelně třeba, ještě před nedělním odletem do Prahy, rozebrat a zhodnotit. V Ufě k tomu hráči mají dostatek času.

„Řekli jsme si něco u večeře. Tým spolu byl čtyři roky a já jsem s ním zažil něco neskutečného a doufám, že se ještě někdy s některými tady potkám,“ říká útočník Tomáš Hyka.

Hyka zároveň přiznal, že ze závěrečného programu jeho osobně zajímá více boj o třetí místu mezi Kanadou a Ruskem. „Chceme, aby Rusové vyhráli, abychom pak mohli říkat, hlavně že Kanada měla tým hvězd a skončila čtvrtá.“

Finále obstarají výběry Spojených států a Švédska. „Amerika vypadá letos hrozně silně, takže si myslím, že to tu letos ovládne,“ je přesvědčen Patrik Bartošák. Vrchol šampionátu má svůj začátek ve čtrnáct hodin.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme