Hokejový šéf Král je dobrý věštec. Extraligu čeká dramatické play off

Skalní hokejoví fanoušci nemají nárok na odpočinek. Vždyť v pondělí vstoupí nejvyšší domácí soutěž do předkola play off České pojišťovny, o den později pak budou v sázce první důležité body ve skupině o udržení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Plzně se radují po jedné z branek v síti Brna - 40. kolo O2 extraligy | Zdroj: ČTK

„Očekávám, že letošní extraligový ročník bude nesmírně atraktivní, velmi vyrovnaný a divácky zajímavý,“ zavěštil si před startem olympijské sezony předseda hokejového svazu Tomáš Král.

Třebaže zdaleka ne každý fanoušek si po skončení základní části O2 extraligy mohl s úsměvem na líci prohlížet tabulku, dramatičnost naší nejvyšší domácí soutěži zcela určitě nechyběla a diváci to vzali na vědomí - to vyplývá už ze samotného faktu, že průměrná návštěva na jedno utkání překonala dosavadní český rekord.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sž Hokejová extraliga 7.3..mp3

Páteční 52. kolo jakoby navíc chtělo symbolicky připomenout, že ani v závěrečné etapě sezony to nikdo nemusí mít jednoduché. Včetně Plzně jako suverénního vítěze základní části. I když nejeden plzeňský fanoušek pevně doufá, že k čerstvě získanému Prezidentskému poháru přibude za pár týdnů ještě drahocennější trofej.

„Fanoušek v to možná doufat může, ale my stojíme pevně na zemi a víme, že pokud chceme uspět, tak nesmíme povolit v žádném střídání, nesmíme vypustit žádný souboj,“ popisoval asistent plzeňského trenéra Milan Razým.

Úspěšné účinkování Západočechů v základní části soutěže je ovšem příslibem a je o to cennější, že mužstvu už delší dobu chybí zraněný Martin Straka.

„Tahle skutečnost je samozřejmě velmi příjemná. Je důležité, když tým dokáže táhnout za jeden provaz i bez svého kapitána. Nicméně Martinova absence je pro nás velkým oslabením. Všichni doufáme, že se dá co nejdříve zdravotně do pořádku,“ pokračoval Razým.

Karlovy Vary už na titul nevzpomínají

O pár desítek kilometrů dál, v nové karlovarské aréně, je hokejová radost v probíhající sezoně vzácným hostem. A zadumaní fanoušci na tribunách si při pohledu na světelnou kostku visící nad ledem mohou jen nostalgicky připomínat loňské oslavy domácího titulu.

„Na to už nemůžeme koukat, když se v tom budeme pořád hrabat, tak to nepřinese nic dobrého. My teď musíme zkrátka hrát hokej, který nám přinese úspěchy,“ řekl asistent karlovarského trenéra Václav Baďouček.

Fanoušci Kladna možná už byli v době olympijské přestávky v pokušení dát si na rukáv černou pásku a trpně očekávat, jak se jejich tým neodvratně přibližuje baráži. Ve dvou poolympijských zápasech ovšem Kladno naznačilo svým soupeřům, že nemá v úmyslu definitivně zakotvit na posledním místě.

„Přestávka byla dlouhá a i pro hráče to bylo docela náročné. Člověk nikdy neví, co s týmem tak dlouhá pauza udělá. Ale je vidět, že jsme dobře potrénovali a podařilo se nám získat i nějaké body,“ vyprávěl asistent trenéra Kladna Petr Kasík.

Jisté je jedno, ani zápasy ve skupině o udržení nebudou jen formalitou.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme