Hokejový svaz povede i nadále Tomáš Král. Byl zvolen potřetí v řadě

Na volební konferenci Českého svazu ledního hokeje byl prezidentem zvolen opět Tomáš Král. Dvaapadesátiletý právník byl jediným kandidátem a dostal 60 z 61 hlasů, zdržel se pouze on sám. Zvolen byl potřetí v řadě a ČSLH povede až do roku 2020.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Král | Foto: Filip Jandourek

Tomáš Král převzal řízení hokejového svazu v roce 2008 po Vratislavu Kulhánkovi. Za dobu svého působení dokázal hokejový svaz ekonomicky stabilizovat.

„Když jsem funkci v roce 2008 přebíral, byl tam dluh ve výši 40 miliónů korun. V roce 2012 jsme už byli v černých a nikoli červených číslech a teď mohu říci, že po ekonomické stránce jsme stabilní,“ řekl delegátům konference.

Tomáš Král stál také u zrodu mnoha projektů podporujících rozvoj tohoto sportu v tuzemsku, zejména u projektů zaměřených na mládež.

Na konferenci po svém zvolení dnes připomněl, že v předešlých letech byl vždy zvolený jako krizový manažer. „Myslím, že jsem úkol splnil. Teď po osmi letech jsem poprvé zvolen vyloženě s hokejovými úkoly, je to pro mě pocta,“ řekl.

Po zvolení prezidenta ČSLH proběhlo hlasování o členech výkonného výboru. Za oblast vrcholového hokeje byl zvolen Petr Bříza, Otakar Černý ml., Aleš Kmoníček, Aleš Pavlík, Jiří Šlégr a Libor Zábranský. Za oblast výkonnostního hokeje Karel Jankovič, Miloslav Šeba, Bedřich Ščerban a Milan Vacke.

Konference také schválila zprávu o činnosti výkonného výboru ČSLH, zprávu o výsledcích hospodaření ČSLH a úpravy stanov a dalších řádů ČSLH.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme