Hokejový talent Sekáč hraje v Popradu a sní o NHL

Kontinentální hokejová liga se těší zájmu skautů ze zámoří. Dokladem tohoto tvrzení může být středeční zápas mezi Popradem a Čerepovcem. Domácí ho vyhráli 5:0 a výrazným způsobem se o to zasloužil teprve devatenáctiletý český hokejista Jiří Sekáč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní stadion v Popradu | Foto: Vojtěch Berger

Rodák z Aše, který v mládežnické kategorii oblékal kladenský dres, už má za sebou angažmá v Kanadě. Pro letošní sezónu ale kývl na nabídku popradských Lvů. Na Kontinentální ligu se těšil.

Do sítě Čerepovce se jednou trefil, navíc si připsal do statistik dvě finální přihrávky. Proto vůbec nepřekvapí, že... "Nejlepším hráčem týmu HC Lev se stává Jiří Sekáč," vyhlásili po utkání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadaný hokejista Jiří Sekáč - téma pro Pavla Petra

Devatenáctiletý hokejista po skončení zápasu doslova zářil a ochotně také vysvětlil, proč se rozloučil se zámořským hokejem a vrátil se do Evropy.

"Hrál jsem tam dvě sezóny a letos jsem dostal nabídku od pana Rulíka do kempu HC Lev, tak jsem ji využil. Líbil jsem se mu, tak jsme se domluvili na smlouvě, a proto jsem se rozhodl, že nebudu dál pokračovat v juniorské soutěži v Kanadě," líčí své rozhodnutí.

Vůbec to ovšem neznamená, že by na kanadsko-americkou NHL nepomýšlel. "Nemyslím si, že bych měl zavřené dveře, ale kdybych tam chtěl zpátky, tak to určitě bude těžší cesta," myslí si Jiří Sekáč.

Možná ta cesta do vyhlášené soutěže nemusí být až tak trnitá. V hledišti jeho výkon bedlivě sledoval Peter Ihnačák. Někdejší československý reprezentant, hráč Jihlavy, pražské Sparty a Toronta. Jenže ví dnes Jiří, kdo to vlastně Peter Ihnačák byl a je? A že se vůbec na něj přijel podívat?

"Vůbec, to jsem netušil," přiznal Sekáč. Musela proto přijít pomoc. Peter Ihnačák je dnes skautem Toronta a Sekáčův výkon se mu moc zamlouval.

Skaut: 'Sekáč může mít krásnou budoucnost'

"Teď jsem se to dozvěděl, mám z toho dobrý pocit, snad jsem se mu líbil. Budu dělat všechno pro to, aby mě to nesvazovalo, a budu se snažit pokračovat v těchto výkonech," slibuje popradský talent.

"Viděl jsem ho hrát za reprezentační dvacítku, ale na tom turnaji se mu moc nedařilo. Teď jsem si všiml, že se zlepšuje a hraje vynikající zápasy," ohodnotil objekt svého zájmu Peter Ihnačák, který pochopitelně ví, že Jiří Sekáč má za sebou zkušenosti z mládežnických soutěží v zemi javorového listu.

"Myslím, že mu to moc nevyšlo, že očekávání byla vyšší. Asi na to nebyl připravený. Tím, že se vrátil, hraje tady za Poprad a dále se vyvíjí, tak může mít krásnou budoucnost," připustil na závěr Peter Ihnačák.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme