Hokejový trenér Marian Jelínek upřednostnil Liberec před Omskem

Charismatický kouč Marian Jelínek po třech letech opustil hokejovou Plzeň. Ze západu Čech se vydal na sever. Zakotvil pod Ještědem, aby šéfoval kabině libereckých Bílých Tygrů. Tam zůstal i přes vábení ruského Omsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marián Jelínek mluvil s moderátorkou | Foto: Jakub Ptačinský

Západočeskou metropoli opouštěl Marian Jelínek s bronzovou medailí na krku. S památkou na třetí místo v uplynulém ročníku Tipsport extraligy.

„Určitě jsem neodcházel s tím, že bych byl naštvaný nebo že by to byl pro mě neúspěch. Té medaile si moc vážím, kéž by všechny sezony byly takto úspěšné,“ přeje si bývalý kouč hokejové Plzně Marian Jelínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marian Jelínek bude v příští sezoně vést hokejisty Liberce

Po třech letech ale nastal čas ke změně a někdejší kondiční kouč Jaromíra Jágra to moc dobře věděl. „Tři roky je taková určitá doba, kdy poznáte určité věci, vidíte do kuchyně a zázemí celého klubu. Určité věci, které bych rád změnil, už změnit nešly.“

„Jediné rezervy, které bych našel, by tým stály takové zásahy, že by je Martin neudělal,“ tuší Marian Jelínek. Tím Martinem byl pochopitelně míněn Martin Straka.

V okamžiku, kdy Jelínek končil na západě Čech, rychle zareagoval Liberec. „Ozvaly se i jiné kluby. Jednou z věcí byly fantastické tréninkové podmínky, druhou věcí bylo úžasné prostředí a za třetí jsem chtěl být na dosah Prahy, protože ještě dodělávám doktorát. Takže jsem nemohl nikam do ciziny.“

I to byl jeden z důvodů, proč devětačtyřicetiletý kouč nevyslyšel volání mužstva Omsku z Kontinentální ligy.

Liberec přišel o několik známých jmen

„Další věcí je, že tam je Filip Pešán a realizační tým, o kterém vím, že je jedním z nejlepších v extralize. Na druhé straně jsem si vědom, že tým oslabil, protože odešlo šest velmi významných hráčů. S tím jsem ale do toho šel,“ dodává nový liberecký trenér Marian Jelínek.

Na soupisce Severočechů už chybí například Tomáš Klimenta, Marek Trončinský nebo Milan Bartovič. Naopak o trenérovu přízeň budou z nových tváří usilovat Roman Vlach, David Havíř, Tomáš Filippi, Adam Jánošík, Peter Galamboš nebo Juraj Cebák.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme