Hokejový Třinec posílil kádr, poprvé má v týmu kanadské hráče

Za měsíc budeme touto dobou už znát výsledky prvního kola hokejové extraligy. Tipovat teď cokoli je zhola nemožné, ale podle prvních indicií to vypadá, že tuzemská elitní soutěž bude i letos pokračovat v loni nastoleném trendu. Tedy, že stále více hráčů bude mít ve svém pasu napsáno slovo „Canada".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová extraliga | Foto: F. Tichý

Na snaze o angažovaní cizinců nezměnila nic ani úprava pravidel, kdy bude moci každý z extraligových klubů využít v nové sezóně pouze šest licencí pro hráče ze zahraničí. Tento počet platí ne na zápas, ale na celý rok.

Tato novinka přinášející nutnost angažovat zahraniční posily s velkým rozmyslem se ale zatím, zdá se, míjí účinkem. Až tak je nejspíš pro některé kluby lákavý obraz loňské Plzně anebo Pardubic. Nové módě podlehl i Třinec a tak se útočníci Bryan McGregor a Guillaume Lefebvre stávají historicky prvními Kanaďany, kteří obléknou dres Ocelářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový Třinec posílil kadr, poprvé má kanadské hráče

„Dlouho jsme je zkoušeli, už i ti kluci z toho byli nervózní, jestli se jim podaří do kádru dostat. Ale už se to dořešilo a já věřím, že mužstvu pomůžou, až se ještě více zaklimatizují. I pro diváky to bude určitá změna, ten herní styl je trošku odlišný. Myslím, že zapadli dobře do týmu. Jsme zatím spokojení,“ řekl trenér Břetislav Kopřiva

Kouč Třince také dodal, že nejčastěji zmiňovanými důvody pro angažování zámořských hokejistů jsou hlavně rychlost, důraz a nižší mzdové náklady. Ani agenti ale nespí, a tak jsou cesty Kanaďanů a Američanů na trh, který v minulosti patřil téměř výhradně Slovákům, mnohem jednodušší.

„Přijde spousta nabídek, hodně se to teď rozšířilo, výběr je velký. Samozřejmě jsou různé finanční nároky těch hráčů,“ uvedl Břetislav Kopřiva.

Alchymie správného výběru

Z velkého množství nabízených hráčů, vybrat tu správnou posilu - to je podle Břetislava Kopřivy největší alchymie. Pro důkaz můžeme zůstat v Třinci. Zatímco životopis Bryana Mc Gregora nabízí starty v NHL za Philadelphii, Pittsburgh a Boston, tak v kolonce jeho krajana Lefebvra je u posledního působiště pouze druhá finská liga.

„My jsme byli rádi, že přijeli na zkoušku, to každý neudělá. Někteří už mají určité pozice a jsou na tom tak dobře, že vyloženě – buďto smlouva a budu nebo nebudu. Tihle přijeli na zkoušku, za což jsme byli rádi, abychom neudělali nějakou velkou chybu. To bychom neradi,“ konstatoval Břetislav Kopřiva.

Třinec dlouhé roky známý angažováním možná až příliš velkého množství Slováků vybíral v případě zámořských posil asi pečlivě. Bryan McGregor a Guillaume Lefebvre si i navzdory svým rozdílným zkušenostem kontrakty vybojovali.

Na rozdíl od dalších dvou zámořských hráčů a jednoho finského útočníka. Čistě teoreticky ale může nakonec Třinec angažovat ještě jednoho hráče ze země Javorového listu. Oceláři hledají ještě jednoho obránce a podle Břetislava Kopřivy se nabízeli hráči téměř odevšad.

„Bylo spousty nabídek od Kanaďanů, byly i z Německa z jejich ligy. Ale ty finanční nároky byly docela vysoké, tak jsme od toho zatím upustili. Rozhodli jsme se, že nebudeme angažovat ani Platila, že budeme hledat dál a dáme prostor mladým klukům. Uvidíme, jestli se na trhu neobjeví ještě kvalitnější obránce,“ prohlásil Břetislav Kopřiva.

Radim Sajbot, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme