Hokejový útočník Horák čeká na první branku v reprezentaci: Mám to v hlavě, ale snažím se soustředit na detaily, které můžou pomoct

Na turnajích Euro Hockey Tour už nastupuje Roman Horák za národní tým třetí sezonu. Jeho role je stále důležitější a na ledě je vidět. Jen zatím nepřišla odměna v podobě vstřelené branky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Roman Červenka donutil slovenského brankáře Jána Laca dvakrát lovit puk z branky, takhle ho překonal poprvé | Zdroj: Reuters

„Na jednu stranu je to těžké, mám to v hlavě, ale přeci jenom tady je národní mužstvo. Já se soustředím na takové ty detaily, které můžou pomoct jinak,“ říká Roman Horák, syn stejnojmenné českobudějovické legendy.

V NHL hrál za Calgary, teď sbírá zkušenosti v KHL ve Viťazu Podolsk. To má za sebou ve svých 25 letech. V národním týmu teď začíná patřit ke zkušenějším, byť si to ještě nemyslí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Útočník hokejové reprezentace Roman Horák o své roli v týmu

„Je pravda, že tady je mladý tým, ale já se teda ještě za zkušenějšího nepovažuji. Samozřejmě pro mě je to na druhou stranu trošku jednodušší, než tady být s vyloženě se zkušenými kluky, protože pak máte trošku ostych. Když jsou tady ti kluci mladší, tak si myslím, že je to pro mě lepší.“

Horákovi prostě v reprezentaci pomáhá, že je věkově někde tak zhruba v půlce. Opravdové „mazáky" totiž národní tým na Channel One Cupu nemá. A to může být vlastně dobře. Věkově k sobě má totiž parta na národních dresech dost blízko.

„Přesně tak. Už neříkáte: jsem tady ten mladý a teď nechcete nic zkazit. Už mi taky není dvacet a snažím se tomu týmu něco dát,“ říká útočník hokejové reprezentace Roman Horák.

K dalšímu zápasu za nároďák nastoupí dnes v 11 hodin v Moskvě proti Švédům. Zatím seveřané jsou na turnaji stoprocentní, Češi čekají na první bod.

František Kuna, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme