Hokejový útočník Horák čeká na první branku v reprezentaci: Mám to v hlavě, ale snažím se soustředit na detaily, které můžou pomoct

Na turnajích Euro Hockey Tour už nastupuje Roman Horák za národní tým třetí sezonu. Jeho role je stále důležitější a na ledě je vidět. Jen zatím nepřišla odměna v podobě vstřelené branky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Roman Červenka donutil slovenského brankáře Jána Laca dvakrát lovit puk z branky, takhle ho překonal poprvé | Foto: Reuters

„Na jednu stranu je to těžké, mám to v hlavě, ale přeci jenom tady je národní mužstvo. Já se soustředím na takové ty detaily, které můžou pomoct jinak,“ říká Roman Horák, syn stejnojmenné českobudějovické legendy.

V NHL hrál za Calgary, teď sbírá zkušenosti v KHL ve Viťazu Podolsk. To má za sebou ve svých 25 letech. V národním týmu teď začíná patřit ke zkušenějším, byť si to ještě nemyslí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Útočník hokejové reprezentace Roman Horák o své roli v týmu

„Je pravda, že tady je mladý tým, ale já se teda ještě za zkušenějšího nepovažuji. Samozřejmě pro mě je to na druhou stranu trošku jednodušší, než tady být s vyloženě se zkušenými kluky, protože pak máte trošku ostych. Když jsou tady ti kluci mladší, tak si myslím, že je to pro mě lepší.“

Horákovi prostě v reprezentaci pomáhá, že je věkově někde tak zhruba v půlce. Opravdové „mazáky" totiž národní tým na Channel One Cupu nemá. A to může být vlastně dobře. Věkově k sobě má totiž parta na národních dresech dost blízko.

„Přesně tak. Už neříkáte: jsem tady ten mladý a teď nechcete nic zkazit. Už mi taky není dvacet a snažím se tomu týmu něco dát,“ říká útočník hokejové reprezentace Roman Horák.

K dalšímu zápasu za nároďák nastoupí dnes v 11 hodin v Moskvě proti Švédům. Zatím seveřané jsou na turnaji stoprocentní, Češi čekají na první bod.

František Kuna, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme