Hokejový útočník Jan Kovář zařídil čtyřmi body vítězství Magnitogorsku

Český hokejový útočník Jan Kovář zazářil v utkání KHL v dresu Magnitogorsku proti Jugře Chanty-Mansijsk. K vítězství svého týmu 5:4 přispěl hned čtyřmi body, když dva góly vstřelil a na dva přihrál.

V reprezentaci přitom už dva Kovářové jsou, bratři útočník Jan a brankář Jakub

V reprezentaci přitom už dva Kovářové jsou, bratři útočník Jan a brankář Jakub | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Jan Kovář odpověděl na první branku Jatsenka, když při přesilové hře po přihrávce Mozjakina prostřelil Birjukova. Hosté se v početní výhodě vrátili do vedení, ale ještě v první třetině vybídl Kovář ke gólu přesnou přihrávkou Zaripova.

Ve druhé třetině Magnitogorsk dvakrát inkasoval, ale i tentokrát ztrátu dohnal. A vyrovnávací branku měla na svědomí opět nejúdernější formace. Kovář si při přesilové hře zopakoval spolupráci z Mozjakinem a potrestal vyloučení Pepeljaeva.

O vítězi tak rozhodla závěrečná dvacetiminutovka a v ní padl jediný gól. Tentokrát si Mozjakin s Kovářem role vyměnili a prvně jmenovaný po přihrávce českého hráče vstřelil vítězný gól. Magnitogorsk se tak udržel v čele Východní konference s náskokem jednoho bodu na Kazaň.

V utkání Jekatěrinburgu s Vladivostokem se dařilo Jakubu Petružálkovi, který se asistencí podílel na úvodní brance Lepista a po asistenci Jemelina vstřelil vítězný gól na 2:1. Zápas nakonec skončil jasným vítězstvím domácích 5:1.

Střelecky se dařilo i obránci Jiřímu Hunkesovi v dresu Lady Togliatti, který při přesilové hře zvyšoval v první třetině na 2:0 na ledě Nižněkamsku. Ve druhé třetině domácí snížili, ale Hunkes se v poslední minutě prostřední části prosadil podruhé a vrátil hostujícímu týmu dvougólové vedení.

Kontinentální hokejová liga:
Jekatěrinburg - Vladivostok 5:1 (Petružálek 1+1), Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 5:4 (Kovář 2+2), Nižněkamsk - Lada Togliatti 1:4 (Hunkes 2+0), CSKA Moskva - Viťaz Podolsk 1:0, Kazaň - Čeljabinsk 3:0.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít