Hokejový útočník Martin Růžička se vrací z Chabarovsku do Třince

Loni na jaře byl na vrcholu. Svými rekordními výkony v play off ohromil celou republiku a hokejový Třinec dovedl k premiérovému titulu mistra ligy. Bilance sedmnácti gólů v osmnácti vyřazovacích zápasech vynesla útočníkovi Martinu Růžičkovi také velmi lukrativní angažmá v ruském Chabarovsku. Po pouhém roce je ovšem opět zpátky mezi Oceláři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinecký Martin Růžička se raduje z první branky v letošním extraligovém finále s Vítkovicemi | Zdroj: ČTK

Martin Růžička se připravuje s Oceláři na novou extraligovou sezónu. Za sebou má školu života, kdy po sezóně snů, dostal i pár hokejových facek. Vše začalo ještě před startem minulého ročníku KHL. Martin Růžička si poranil rameno a následovala operace a dlouhá rekonvalescence.

„Bylo to poprvé v kariéře, kdy jsem byl takhle zraněný, poprvé jsem se s tím takhle setkal, takže nová zkušenost. Nepřipouštěl jsem si to, ale jakmile půlku sezony stojíte, ještě k tomu neznáte spoluhráče, tak to není jednoduché. Ale musel jsem se s tím srovnat,“ říká Martin Růžička.

Přehrát

00:00 / 00:00

S navrátilcem ve třineckém dresu Martinem Růžičkou mluvi Radim Sajbot

Vinou operovaného ramena odehrál v sezóně Martin Růžička za klub, který sídlí až u čínských hranic, jen 33 zápasů. I když v nich dal slušných deset gólů, tak se neprosadil podle představ. Svou roli sehrálo i to, že původně podceňovaný Chabarovsk předváděl výkony, které byly dlouhou dobu vůbec nejlepší v celé lize.

„Kluci hráli výborně, takže nebylo ani co měnit. Předpoklad byl takový, že budeme hrát tři Češi spolu a kluci hráli výborně i s tím jedním Rusem, takže tam nebylo co měnit,“ uvádí Růžička.

Po sezóně bylo jasné, že rodák z Berouna nebude v Amuru Chabarovsk pokračovat. A protože Oceláři loni v roli obhájce titulu vyhořeli, tak se rozhodli zpět povolat Růžičku, který byl v KHL pouze na hostování.

Nabídky měl i z KHL

Pro fanoušky je to alespoň jasný signál, že se Třinec bude chtít v nové sezóně po svém posledním fiasku rehabilitovat, protože mistr světa z Kolína nad Rýnem měl i tentokrát nabídky ze zahraničí.

„Byly tam možnosti z KHL a samozřejmě tam byl Třinec. Jsem rád, že jsem zpátky a doufám, že bude dobrá sezóna,“ svěřuje se Martin Růžička, který ví, že v třineckém dresu na něj bude upřena obří pozornost.

Pokud se s ní vyrovná dobře, je možné, že pod Javorovým úspěšně restartuje svou kariéru a třeba jednou přesvědčí o svých kvalitách i Aloise Hadamczika. Ten odmítl Růžičku zařadit do konečné nominace pro mistrovství světa na Slovensku i po jeho životní jízdě play off.

„Bylo to těžké.Mým cílem bude podávat kvalitní výkony tady za klub a reprezentace už je takovým vyústěním. Rád bych se tam ještě podíval,“ dodává navrátilec z Chabarovsku.

Radim Sajbot, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme