Hokejovým veteránům už Moskva nevadí. Těši se na finále Světové ligy

Už jen měsíc a půl zbývá do finálového turnaje Světové ligy veteránů. Když slavný ruský hokejista Pavel Bure přišel s myšlenkou téhle soutěže, moc si přál, aby se mezi čtyři celky dostaly právě výběry legend Finska, Švédska, Ruska a České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České hokejové legendy si včera poradili se Slovenskem a postoupili do další fáze Světové veteránské ligy | Foto: Karel Švec

„Občas jsem abslvoval turnaj plynárenských společností, kde proti Rusům hraju. Jsou tam staří kamarádi, přeci jen jsem si za pět let v Rusku nějaké udělal. Určitě se budu těšit,“ usmívá se Dušan Salfický, při otázce, jak se těší do Moskvy.

Nikomu z jeho generace, natož z té starší, se nikdy moc na zápasy do Ruska během kariéry nechtělo, natož v lednu. Jenže i hokejisté časem na špatné zkušenosti zapomínají. Navíc stále v nich zůstává soutěživost a právě proti Rusku se budou chtít čeští veteráni vytáhnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veteráni se těší na finále hokejové ligy. Moskva jako místo konání jim nevadí, zjistil reportér ČRo Petr Kadeřábek

Výsledek ale nebude tím nejdůležitějším. „Doba, kdy se hrálo proti Rusům ‚na plné koule‘ je ta tam. Je dobré, že se uvidíme se starými kluky a kamarády, to je to nejvzácnější. Může to být krásný příklad pro mladé kluky vidět legendy, jak dokážou hrát hokej,“ zamýšlí se skoro 55letý Otakar Janecký.

Český tým se 30. ledna utká v semifinále se Švédskem. Druhou dvojic tvoří Finsko a domácí Rusko. To bude mít jasně nejnabitější sestavu. Od Bureho, přes Larionova, Jakuševa, Kasatonova, Fetisova až po brankáře Myškina.

I to bude pro český tým motivace Švédy porazit a zahrát si finále proti Sborné. „Nevím, co by mě v tomhle věku mohlo motivovat víc. Motivuje mě, že si zahraju, uvidím kluky, kolegy a pobavíme se,“ zůstává nad věci Otakar Janecký.

Bude tak hodně zajímavé, v jaké sestavě nakonec Češi v lednu do Ruska odjedou. Trenér Jan Gusta Havel už v Jihlavě proti Slovensku poskládal velmi silný tým, ve kterém hráli prim „mladíci“ Patera, Moravčík, Ujčík či Kaberle a pro Moskvu bude moct počítat i s dalšími borci ze zlaté generace.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme