Holaň dva dny zpět proti Boleslavi hrál, teď ji trénuje

Miloš Holaň si ani nestihl uvědomit, jaké je to být nezaměstnaným trenérem. V úterý večer musel skousnout odvolání od hokejistů pražské Sparty, ale ani neměl čas o tom přemýšlet. Už včera se mu ozvala Mladá Boleslav a dnes dopoledne měl bývalý reprezentační obránce nové angažmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BK Mladá Boleslav - logo | Foto: BK Mladá Boleslav

Středočeský klub přebírá po Janu Tlačilovi, který skončil v úterý. Paradoxem je, že pro oba bylo poslední utkání v rolích koučů dnes už jejich bývalých celků.

Nezaměstnaný trenér? I přes změnu klubu pro Miloše Holaně opravdu věc neznámá. ,,Možná je dobře, že to jde všechno tak rychle. Chtěl jsem pracovat. Uvidíme, třeba to bude fungovat,“ říkal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Holaň několik hodin zpět proti Boleslavi hrál, teď ji trénuje

Už v úterním duelu, který Sparta v Mladé Boleslavi vyhrála 2:0, si Miloš Holaň určitě všiml, že jeho noví svěřenci mají jeden velký problém - nedávají góly. Skórovat nedokázali už tři a půl zápasu.

,,Vím, rychle jsem si sehnal informace. Je to v hlavách hráčů, musí je to bavit. Udělat tlustou čáru za dosavadními zápasy a začínáme odznova,“ říkal po prvním tréninku v roli kouče Mladé Boleslavi Miloš Holaň. Nejen on si zvyká na změnu, s tou se vyrovnávají také samotní hokejisté. Jeden z nejzkušenějších Tomáš Divíšek z ní nemá kdovíjakou radost.

,,Mě osobně to mrzí, chyba není v trenérech, protože když my nedáme gól, tak trenér za střídačky to asi těžko napraví. Můžeme si za to sami a teď se z toho sami dostanem. Je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat,“ je jasné jednomu z nich Tomáši Divíškovi.

Pod novým koučem musí Tomáš Divíšek a spol. pořádně zabrat. Jednak aby Mladá Boleslav potřetí za sebou nemusela na konci sezóny do baráže, a jednak aby se třeba někteří z hokejistů nemuseli stěhovat někam jinam. I když zásahy do kádru 12. týmu extraligy nejsou podle Miloše Holaně na pořadu dne.

,,Já bych to ponechal času, ideální doba bude během reprezentační pauze. Nechci být ten, kdo mávne kouzelným proutkem a změní práci svých předchůdců. Budu se o tom s hráči bavit a doufám, že najdeme společnou řeč.“

A hlavně cestu k lepším výsledkům. První příležitost bude mít Miloš Holaň na střídačce Mladé Boleslavi v pátek, kdy jeho nový v rámci 16. extraligového kola zavítá do Třince.

Filip Šedivý, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme