Holaňova vítězná premiéra. Pardubice porazily Třinec v prodloužení

Základní část hokejové extraligy vstoupila do své poslední čtvrtiny. Pardubice s novým trenérským štábem získaly dva body proti druhému Třinci, když vyhrály v prodloužení. Liberci pomohl zvýšit náskok navrátilec do sestavy Radim Šimek. Olomouc překvapila diváky Vervy v Litvínově a vyhrála 3:0.

Pardubická radost

Pardubická radost | Zdroj: ČTK

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 5:4 po prodloužení

Na střídačku Pardubic se poprvé jako hlavní trenér postavil Miloš Holaň se svými spolupracovníky Pavlem Markem a Otakarem Janeckým. Jeho svěřenci proti druhému Třinci třikrát vedli, jenže Oceláři vždy dokázali zareagovat.

Ve třetí třetině Třinec nejdřív vyrovnal na 3:3 ve vlastním oslabení průnikem Coryho Kanea a pak střelou Vladimíra Rotha. Na zvrat ale odpověděl Petr Sýkora, který svým 296. gólem v základní části v kariéře poslal zápas do prodloužení.

Petr Sýkora rozhodl i prodloužení. Při vlastním oslabení vyučili s Nicholasem Schausem a Lukášem Nahodilem situaci, kdy soupeři na modré čáře praskla hokejka. Únik do otevřné obrany zakončil pardubický veterán do odkryté branky a zařídil Miloši Holaňovi vítěznou premiéru.

Bílí Tygři Liberec – Škoda Plzeň 3:1

Po třech týdnech bez hokeje se do sestavy Bílých Tygrů z Liberce vrátil Radim Šimek a rovnou se stal hlavní postavou při výhře 3:1. Už ve třetí minutě zůstal Liberecký obránce nehlídán v plzeňské třetině a otevřel skóre.

Indiáni sice na konci prvního dějství vyrovnali, jenže aktuální mistři si počkali a rozhodli ve třetí třetině. A znovu u toho byl Šimek, jehož ránu v přesilovce tečoval Jakub Valský. Sedmibodový náskok pojistil domácím do prázdné branky Branko Radivojevič.

Verva Litvínov – HC Olomouc 0:3

Na ztrátu Ocelářů mohla zareagovat litvínovská Verva a přiblížit se k druhému místu. Severočeskou tvrz ale dobyli kohouti z Olomouce.

Hanáci odskakovali postupně, v deváté minutě vsítil první a vítězný gól David Škůrek ranou z vrcholu kruhu, na 2:0 odskočili červení po průniku Davida Ráce. Naději na zvrat sebral Livínovu Petr Strapáč.

Verva, která v zápase pouze šestnáctkrát vystřelila na branku, prohrála teprve druhý z posledních 18 domácích zápasů.

Piráti Chomutov – Energie Karlovy Vary 3:1

Chomutovští Piráti se stále nevzdávají myšlenek na šesté místo a přímý postup do čtvrtfinále. Karlovy Vary porazili 3:1 a nechali Energii spadnout zpět na extraligové dno.

Na úvodní gól chomutovského Vladimíra Růžičky sice chvíli po přestávce odpověděl Dávid Gríger, jenže pak dvěma góly v rozmezí dvou a půl minuty rozhodli Juraj Valach a precizně provedeným blafákem Petr Koblasa.

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:5
V souboji týmů s odlišnou aktuální formou vyhrál Hradec Králové sedmý z posledních osmi zápasů, tentokrát v Mladé Boleslavi. Lvi v každé třetině vedli, ale až skvělým nástupem do poslední dvacetiminutovky rozhodli. Džerinš s Jarůškem skórovali v rozmezí 77 vteřin a Hradec odskočil na 4:2.

Po Urbanově snížení Bruslaři zkusili hru bez brankáře, tu 6 sekund před koncem trefil Jaroslav Bednář gólem na 5:3. Hradec se tak rázem posunul ze šestého na čtvrté místo.

Kometa Brno – PSG Zlín 2:4

Kometě se nedaří a nepomohlo jí ani rychlé vedení nad Zlínem. Marek Haščák precizní tečí zajistil Brňanům vedení už ve 4. minutě, Valaši však trpělivě čekali na svou šanci. V polovině zápasu vyrovnal Robert Říčka z prostoru mezi kruhy.

Pátou výhru z posledních sedmi zápasů Oldřich Kotvan a Petr Holík, oba dostali příliš mnoho času v prostoru těsně před Čiliakem. Chvilku před koncem pak s přispěním tyčky upravil do prázdné brány Dalibor Řezníček na 4:2.

40. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Šimek (Svačina), 48. Valský (Šimek, Radivojevič), 60. Radivojevič (J. Stránským Vitásek) - 20. Indrák (Němeček). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:5, navíc Lakatoš (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6046.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Haščák (Vincour, F. Král), 57. J. Káňa II (Trška, Vincour) - 34. Říčka (Blaťák, P. Holík), 45. Kotvan (Marušák, P. Holík), 50. P. Holík (D. Šťastný), 60. Řezníček. Rozhodčí: Čech, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:4 v prodl. (2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Rolinek (Havlík, Schaus), 15. Redenbach (Rolinek, Schaus), 27. M. Beran (Schaus), 47. P. Sýkora (Redenbach, Rolinek), 65. P. Sýkora (Schaus, Nahodil) - 10. Rákos, 18. Hrňa (Marosz, J. Petružálek), 42. Kane, 46. Roth (Adamský, Irgl). Rozhodčí: Úlehla, Pešina - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6119.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Škůrek (Vyrůbalík, Skladaný), 24. Rác, 47. Strapáč. Rozhodčí: Hradil, Bejček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4529.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. V. Růžička ml. (Flemming, Kämpf), 25. Valach (Hlava), 27. Koblasa (Kämpf, Rutta) - 23. Gríger (Davídek). Rozhodčí: Šír, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc M. Rohan 5 minut a do konce utkání, Mikulík (oba K. Vary) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4371

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. M. Látal (Voráček, Vampola), 30. Kurka (Klepiš), 46. Urban (Voráček, Orsava) - 11. Džerinš (Jar. Bednář, Gregorc), 25. Dej, 41. Džerinš (Dej, Jar. Bednář), 42. Jarůšek (Picard, Dragoun), 60. Jar. Bednář (Dej). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 3256.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít