Hosták: budoucnost evropského hokeje je v nadnárodní soutěži

V Praze se bude hrát od příští sezóny Kontinentální hokejová liga. V Čeljabinsku to prohlásil její prezident Alexandr Medveděv s tím, že klub HC Lev se přestěhuje z Popradu do O2 arény v pražské Libni. Nepřímo to potvrdil i generální ředitel vlastníka klubu ČKD Group Jan Musil, který Radiožurnálu zaslal prohlášení, ve kterém označuje variantu stěhování do Prahy za zajímavou pro další působení v KHL, ale nikoli za jistou a potvrzenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 34. kola Kontinentální hokejové ligy (KHL) HC LEV - Dinamo Riga 20. prosince v Popradu. Vlevo hráč Popradu Václav Nedorost | Zdroj: ČTK

Totéž vyplývá z reakce majitele libeňské haly i předsedy Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále, který by musel přesun KHL do Česka schválit a který z inspekční cesty po Americe vzkázal, že o úmyslu přestěhovat HC Lev do Prahy nic konkrétního neví.

O tomto tématu se s hokejovým expertem a bývalým českým reprezentantem Martinem Hostákem povídal reportér Jan Kaliba.

Co se během dneška doneslo k Vám? A proč je to tak ožehavé téma, že se k němu nikdo nechce konkrétně vyjádřit?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor hokejového experta Martina Hostáka o KHL v Praze

Zprávy mám jen z médií a přijde mi to jako blesk z čistého nebe, i když se o tom šuškalo delší dobu. Medveděv prohlásil rovnou, že to bude v Praze. Myslím, že to bude mít ještě nějaké legislativní úskalí. On sám se vyjádřil ve smyslu, že když budou hrát KHL v nějaké zemi, budou chtít souhlas svazu. A ten náš o tom ještě ani neví.

Přineslo by to něco dobrého českému hokeji?

V každém případě to bude dobré pro českého diváka, který by viděl kvalitní hokej. Co se týče těch negativ, tak řada hráčů se nechá přemluvit na přestup do KHL a opustí extraligu. Přece jen Poprad je kus cesty.

Neubralo by to také fanoušky domácí soutěži?

Těžko říct. Já si myslím, že ne, protože u nás se chodí fandit danému klubu. Prostě se přijdou podívat lidé, které zajímá KHL. A nemuseli by to být ani lidé z Prahy. Já v tom vidím pozitivum, že by si fanoušek mohl, vybrat na co chce jít.

Víme, jaké problémy má naplnit libeňskou O2 arénu pražská Slavia. Dokázala by podle Vás z dlouhodobého hlediska přivést KHL fanoušky do ochozů alespoň v nějaké slušné míře?

Na to tady jsou marketingoví experti. Já si myslím, že v první sezoně asi ano. Je to přece jen novinka, lidé by byli zvědaví, jaká ta KHL vlastně je. Pak by záleželo na vlastním produktu- na převáděné hře, jak by to vypadalo. Zda-li by si Lev našel nějaké svoje pravidelné příznivce, které by chodili na KHL fandit.

I na Slovensku by měla Kontinentální hokejová liga zůstat. Hrát by měl bratislavský Slovan. Zájem je i v Miláně. Jak se Vám tenhle model soutěže roztahané na tisících kilometrech zamlouvá?

Je to složité. Jestliže říkáme, že Milán a Bratislava jsou tisíce kilometrů vzdálené, co teprve Chabarovsk? KHL je už roztahaná tak jako tak. Pět set kilometrů nemůže hrát žádnou roli. Navíc si myslím, že budoucnost evropského hokeje je v nadnárodní soutěži. Jestli to bude pod hlavičkou KHL nebo jestli se hokejové velmoci domluví sami na nějaké nadnárodní společné soutěži těžko soudit. Každopádně budoucnost je v nějaké panevropské lize.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme