Hráči do toho dali všechno, chválí vystoupení hokejistů trenér Růžička

Trenér hokejové reprezentace nominoval na Karjala Cup tým s věkovým průměrem 24 let, velkým množstvím nováčků a minimem zkušenosti. Český tým skončil na finském turnaji poslední s jedním bodem, i tak byl kouč spokojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Růžička nominoval do Finska mladý tým, s jeho hrou byl spokojený | Zdroj: ČTK

„Potvrdilo se to, co se říkalo před MS. Budeme hrát s dobrými Dány a Nory, ale tohle jsou zápasy, které nás prověří. Zápasy, které brankářům, i Pavlovi (Francouzovi) ukážou, jak to je, aby začali růst. To samé je u hráčů v poli,“ hodnotí vystoupení reprezentace trenér Vladimír Růžička.

„Ukázali to, co jsme si řekli, že chceme odejít se zdviženou hlavou a, že se v hokeji neztratí,“ pokračuje kouč.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Vladimírem Růžičkou i gólmanem Pavlem Francouzem mluvil po Karjala Cupu reportér ČRo František Kuna

Národní tým se vrátil z Helsinek jen s jedním bodem, ale ukázal, herně na špičku má. Půjde ale o dlouhou práci, jednou z významných mezer jsou zbytečná vyloučení.

„Jsou hráči, kteří jsou v oslabení hodně vytěžování a jiní se nedostanou na led. Hra je rozháraná. Někteří hráči jsou hodně studení, jiní unavení. Chtěl bych jim poděkovat, hráli velice dobře, se srdcem, dali do toho všechno,“ přešel od jednoho negativa k dalším pozitivům Růžička.

Uvnitř týmu byla dobrá atmosféra. „Bylo dobře, že tu byl Radek Smoleňák jako kapitán, protože ve vypjatých chvílích dokázal říct něco srandovního, aby se odlehčila atmosféra. Naopak když šlo do tuhého, dokázal říct něco rozumného. Hodně pomohl tmelení týmu a celkově se parta jevila dobře,“ těší Pavla Francouze.

Reprezentanti se budou muset rychle přeorientovat na klubovou soutěž a za pár týdnů budou jistě vyhlížet nominační pozvánku na Channel One Cup. Ten se hraje v polovině prosince, český tým ho začne v Praze se Švédskem, až pak se přesune do ruského Soči, kam Růžička vezme i hráče z KHL.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme