Hráči z NHL extralize pomohli, shodují se manažeři

Celkem 27 hráčů z NHL se představilo během letošní sezony v týmech hokejové extraligy. Teď své působení končí a vracejí se do zámoří, kde se vše chystá na rozjezd zkrácené sezony. Otázkou je, jak bude nejvyšší domácí soutěž vypadat po jejich odchodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladenský Jaromír Jágr sice v Českých Budějovicích skóroval, jeho tým ale vysoko prohrál | Zdroj: ČTK

"Bylo to dobré. Hráči z NHL ukázali svou kvalitu a soutěž se posunula nahoru. Ale je čas, aby odešli - aby byl v extralize větší klid, aby to bylo fair-play a aby začali hrát mladší hráči," předkládá svůj názor sportovní manažer Pardubic Petr Hemský.

Jsou slyšet i hlasy, že v době, kdy hráči z NHL v extralize během výluky nastupovali, byla soutěž neregulérní. Důvodem je, že si takové hráče mohly dovolit jen některé týmy.

"S tím nesouhlasím. Zkrátka byla výluka a každé mužstvo mohlo mít jakéhokoli hráče, i když výhodu měly ty, které si jich vychovaly víc. Myslím, že to prospělo celé extralize, protože hokej šel hodně nahoru. Na podzim díky Jardovi Jágrovi a dalším z NHL přeskočil fotbal. Bylo to jedině dobře, sezonu to nakoplo," říká kouč pražské Slávie Vladimír Růžička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká bude hokejová extraliga bez hvězd NHL, se ptal Petr Kadeřábek

Jeho tým se musí vyrovnat s odchodem Vladimíra Sobotky. Jsou ale celky, které budou muset oželet větší počet hráčů. Nejvíce by měly na odchod hvězd doplatit celky Kladna a Českých Budějovic.

Nikde ale není psáno, že právě těmhle týmům by odchod hráčů do zámoří měl pouze uškodit. Příkladem budiž Pardubice, které po dochodu Hemského, Krejčího a Kindla začaly sbírat body a stoupají tabulkou vzhůru.

"Kde hráčů z NHL bylo hodně, tak se v týmu semknou a začnou hrát z defenzivy jako my. Každý bude víc bránit a bude ještě těžší se prosadit. Gólů moc nepadne. Leden je strašně důležitý měsíc, když si nahrabete body a dostanete se na příčky pro play-off, tak to už v únoru dohrajete," nastiňuje pardubický Martin Bartek, jaký hokej bude v následujích týdnech k vidění na extraligových kluzištích.

I bez hvězd NHL by tak měl mít hokejový fanoušek o zábavu postaráno.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme