Hráčský agent Spálenka: Evropa není ekonomicky připravená na hráče z NHL

V zámoří se dnes sejdou komisionář NHL Garry Bettman a výkonný ředitel Hráčské asociace NHL Donald Fehr. Předmětem jejich schůzky bude nová kolektivní smlouva, bez které nadcházející ročník nejlepší hokejové soutěže světa nezačne. Pokud nenajdou obě strany kompromis, pak budou hráči hledat angažmá v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

New York Rangers - Ottawa Senators | Foto: Miroslav Konvalina

Několik otázek hokejovému agentovi ze společnosti Sport invest Group Robertovi Spálenkovi položila moderátorka Michale van Erne.

Je vůbec možné, aby se všichni hráči působící v NHL představili v české extralize? Pro české kluby asi bude velkým problémem zaplatit za hráče pojistky jejich smluv.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Robertem Spálenkou hokejovým hráčským agentem o stávce v NHL

Není to možné a hned z několika důvodů. Jedním z nich jsou pojistky, které už jste zmínila. Hráči, kteří mají v NHL podepsaný dlouhodobý kontrakt, tak v případě působení v Evropě riskují, že v případě zranění mohou být suspendováni, a ze svého kontraktu už dále nemusí vidět ani dolar. Jejich pojistka se může pohybovat v řádu statisíců dolarů.

Nemyslím si, že hráči sami si budou chtít hradit takové pojistky jen proto, aby mohl hrát pár týdnů v Čechách. Klubů, které za hráče uhradí pojistky v takovéto výši, nebude mnoho. Takže velký přesun hráčů do české extraligy neočekávám. Pár hráčů se tady určitě představí a veřejnost se na ně ráda podívá.

Jágr bude v případě výluky v NHL hrát za Kladno. Ale ne v Kladně

Číst článek

Dá se už v současné době, kdy není vůbec jasné, zda se v zámoří hrát bude či nikoli, předjednat hráči zahraniční angažmá?

Předjednat se to dá, ale dokud nebude oficiálně vyhlášena výluka v NHL, což by se mělo stát 15. září, nemá do té doby hráč právo vyjednávat ani podepsat nový kontrakt, maximálně nějaké zákulisní jednání.

Může se stát, že by některý z hráčů působících v NHL zůstal v případě výluky bez angažmá, zkrátka, že by neměl kde hrát?

Myslím si, že ani všichni hráči nebudou chtít začít hrát v Evropě, budou čekat, jak se situace vyvine. Někteří budou chtít hrát až ve chvíli, kdy bude jasné, že se zruší celý ročník NHL. Může se stát, že někteří zůstanou bez angažmá, protože Evropa není ekonomicky připravená, aby umožnila tady všem hráčům z NHL hrát.


Jakub Kanta, Petr Kadeřábek, Michaela van Erne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme