Hradečtí hokejisté znovu otočili zápas s Libercem i díky fanouškům, které chválil i trenér soupeře

Fanoušci Mountfieldu Hradec Králové si v pátek mohli pochvalovat, že hokejové utkání trvá 60 minut. Hradečtí vyhráli 5:2 a stejně jako v prvním vzájemném duelu pod Ještědem zaskočili soupeře mohutným finišem v závěrečných minutách.

Utkání 25. kola hokejové extraligy Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 29. listopadu v Hradci Králové. Hradecký útočník Tomáš Mertl a brankář Liberce Marcel Melicherčík. | Zdroj: ČTK

„Tam to bylo 1:5, 2:6, tady to bylo přeci jenom ‚jen‘ o dva góly a šance byly i ve druhé třetině. Góly tam nepadly, ale věřili jsme, že když šancí bude potom víc, že nějaký ušmudlaný gól dáme a budeme zpátky v zápase,“ řekl kapitán hradeckého týmu Jiří Šimánek.

Právě Šimánek nastartoval svým gólem celé domácí mužstvo k mohutné ofenzivě, na kterou jakoby liberečtí hráči nebyli připraveni. „Potom už znejistěli, hráli trošičku něco jiného, dlouhé nastřelované puky. Předtím hráli víc kombinačně, bylo to znát,“ všimnul si Šimánek.

00:00 / 00:00

Reportáž Aleše Procházky z utkání hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Libercem

Po třech rychle inkasovaných brankách si hokejisté Liberce vzpomněli na to, že stejná věc se jim stala i v prvním vzájemném utkání pod Ještědem. „V přípravě na utkání jsme to nechtěli hráčům připomínat. Zažil jsem divoké zápasy, ale se stejným soupeřem dvakrát po sobě je to až neskutečné, že to dokážeme zopakovat,“ kroutil hlavou liberecký trenér Pavel Hynek.

Kouče Liberce ale také zaujalo, že byli domácí diváci pozitivní a povzbuzovali, i když zrovna měli navrch liberečtí hráči. „Před diváky musím smeknout, jak hnali hráče dopředu,“ ocenil fanoušky soupeře trenér Bílých tygrů z Liberce Hynek.

„S tím samozřejmě stoprocentně souhlasím,“ přidal se ke chvále vlastních fanoušků kouč Mountfieldu Peter Draisaitl. „Ti jsou tady opravdu famózní. I když se trochu opakujeme, ale je to tak,“ dodal.

Aleš Procházka, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít