Hraju kvůli mužstvu, ne kvůli politice, říká navrátilec Jiří Šlégr

Po dvouleté pauze se včera vrátil na extraligový led olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr. Svému Litvínovu ale k výhře nepomohl. Severočeši podlehli Slavii 2:6 a v boji o udržení v nejvyšší domácí soutěži klesli na poslední místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina o udržení v hokejové extralize - 7. kolo, HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 23. března v Praze. Jiří Šlégr z Litvínova | Zdroj: ČTK

„Myslel jsem, že dám mužstvu impuls, že si kluci uvědomí vážnost situace a to, že mi to taky není jedno. Přesto, že jsem dva roky nebyl na ledě, nehrál jsem zápas, přesto do toho rizika půjdu, i když se tu možná zesměšním. Bohužel se ten záměr nepovedl, ale máme před sebou ještě další zápasy. Jedeme do Boleslavi, tam budeme hrát o všechno,“ říkal po zápase na Slavii zklamaný Jiří Šlégr.

Olympijský vítěz, mistr světa a vítěz Stanleyova poháru se v soutěžním utkání objevil poprvé od března 2010, po měsíční přípravě.

„Trénoval jsem s klukama měsíc jak se dalo, dá se říct, že každý den. Před měsícem jsem nevydržel ani půlhodinu tréninku, ale dneska jsem to snad nějak odehrál.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Jiří Šlégr se vrátil na led po dvouleté pauze. Je to jen kvůli tomu, abych pomohl mužstvu, ne proto, abych se zviditelnil politicky, říká

Hned první pobyt na ledě hráče s číslem 19 byl pořádně vidět. Po pár vteřinách se srazil s útočníkem Slavie Dmitrijem Jaškinem a po srážce letěla vzduchem Šlégrova helma.

„Přiznám se, že jsem vlezl na led a zjistil jsem, že nemám zapnutou helmu. Chtěl jsem si ji zapnout, ale v tu chvíli jsem viděl, že na nás jedou, tak mi nezbývalo nic jiného, než jít toho hráče trefit, protože by mi jinak ujel. Možná to vypadalo strašidelně, ale nic mi nebylo.“

Když se Jiří Šlégr vrátil na střídačku v pořádku, oddechla si asi nejvíce rodina čtyřicetiletého obránce. Před dvěma lety totiž ukončil kariéru kvůli chronickým problémům se zády.

Pro to, aby mohl do zápasu nastoupit, musel si nechat obstříknout míšní kanálek. Pokud byste se tedy Jiřího Šlégra zeptali, zda se našel mezi jeho rodinnými příslušníky někdo, kdo ho v návratu na led podporoval, jeho odpověď by vás nepřekvapila.

„Ne.“

Nevracím se kvůli politice

Navíc Jiří Šlégr musel při svém návratu čelit pomluvám, že se vrací na led kvůli tomu, aby se zviditelnil kvůli své politické angažovanosti.

„Kdo si tohle myslí, ten mě asi nezná. Pro Litvínov jsem vždy dýchal a dýchám, to je jediný důvod, proč jsem to udělal. Jestli si někdo myslí, že se potřebuju zviditelnit, je to nesmysl. Myslím, že jsem se zviditelnil za poslední dobu dost, nepotřebuju to dělat ještě hokejem,“ říká přesvědčivě Jiří Šlégr, pro kterého nebyl zápas na Slavii posledním.

Už v neděli se představí na ledě Mladé Boleslavi a pokračovat chce i ve zbývajících zápasech play-out.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme