Hráli jsme 'play-off' hokej, to rozhodlo, říká k postupu brněnský útočník Divíšek

Brno slaví postup do semifinále hokejové extraligy. V šestém utkání čtvrtfinále totiž zvítězilo nad Spartou 4:1 a celkově porazilo vítěze základní části 4:2 na zápasy. K nejlepším hráčům Komety patřil v celé sérii Tomáš Divíšek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K nejlepším hráčům Komety Brno patřil ve čtvrtfinále se Spartou Tomáš Divíšek (vlevo) | Zdroj: ČTK

Tomáši, přešli jste přes vítěze základní části. Co tomu říkáte?

Musím říct, že nám hodně pomohlo předkolo. Hlavně v sebevědomí a v systému, který jsme začali hrát, začali jsme mu věřit. Každý hráč má svůj plán, který musí držet celý zápas. To jsme si přenesli i do čtvrtfinále a bylo vidět, že jsme byli o kousek lepší než Sparta.

Hokej je samozřejmě týmová hra, ale na vás bylo obrovský vidět, jak stoupla vaše výkonnost od základní části k play-off. Jak se cítíte vy osobně po těch už odehraných jedenácti zápasech?

Přehrát

00:00 / 00:00

S hokejistou Brna Tomášem Divíškem mluvil po postupu Komety do semifinále Petr Kadeřábek

Cítím se výborně! Čím víc jsem na ledě, tím víc si dovolím a cítím se lépe. Nemám rád takovéto posedávání na lavičce. Teď se mi daří a trenér mě tam víc dává, jsem hodně na ledě. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál.

Šest zápasů se Spartou a postup. V čem byla Kometa lepší než soupeř?

Myslím, že nás hodně podržel Jirka Trvaj. Chytal fantasticky! A byli jsme malinko lepší v předbrankovém prostoru, malinko lépe jsme hráli naše pásmo a nepouštěli jsme je do šanci. Je tady hodně bojovníků, takže myslím, že to bylo hodně ubojované. Sparta hraje krásný hokej, ale my jsme hráli ‘play-off hokej‘ a ten rozhodl.

Vy jste vlastně skládali tým v průběhu sezóny, protože přišel trejd se Slavií a noví hráči. Jak jste vnímal, že Kometa neustále doplňovala kádr a ten se konsolidoval až těsně před play-off?

Já jsem přišel někdy v polovině listopadu a už to byla několikátá změna. Pak přišli další kluci. Byla zranění a nedařilo se, tak vedení sáhlo ke změnám a je myslím vidět, že prospěly, že všichni hráči, kteří přišli, tomu týmu přinesli, co měli. A teď je ta skládanka pěkně poskládaná a jedeme dál.

Tomáši, jste už srdcem Brňák?

Teď určitě. Ale Brňák, nevím.. Teď se prostě vydám za Brno. Brno mám rád, výborní fanoušci.

Svými výkony jste pomohl k tomu, že si Brno po 35 letech zahraje o příčky nejvyšší. Tehdy naposledy skončilo čtvrté. Uvědomujete si, že vlastně přepisujete historii klubu?

Mně to ani nepřijde, nekoukám na to, jestli to je 30 let nebo 3 roky. Je to velký úspěch, ale my ještě nekončíme, chceme jít dál a posunout to o stupínek výš.

Koho by jste si vy osobně přál nejvíc?

Já si v tomhle nevybírám. My se cítíme dobře a věříme si na všechny mančafty. Kdo na nás zbude, tak na toho půjdeme. Bude to určitě nejlepší mančaft, který můžeme potkat. Takže uvidíme, jak to dopadne.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme