Hrát hokej, který se bude líbit, přeje si manažer Hradce Králové Kmoníček

Fanoušci budou v Hradci Králové chodit po 20 letech na extraligu. Na východ Čech se přesunula nejvyšší domácí soutěž z Českých Budějovic, kde zástupci města nevyřešili spor o čepování piva na stadionu se společností Mountfield. Jak je nový klub s názvem Mountfield HK na start mezi elitou připravený, odpovídal generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport Arena Liberec | Foto: Bílí Tygři Liberec

Extraligová soutěž začíná 13. září, Hradec Králové čeká první domácí duel extraligy o dva dny později proti Třinci. Je už všechno, co se týče zázemí, připraveno?

Souhlas Českého svazu ledního hokeje jsme dostali při středeční návštěvě a kontrole zimního stadionu. Byly tam dvě drobné výhrady, ale pracujeme na tom a je to jen otázka toho dodělat stávající práce. Jinak komise ČSLH konstatovala, že náš stadion je způsobilý k hraní extraligy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s GM Hradce Králové Alešem Kmoníčkem

Co bylo největším problémem v přípravě na extraligu?

Velkým problémem byl převoz videokostky a její instalace, protože s tím bylo spojené i zpevnění střešní konstrukce. Pak jsme také samozřejmě nebyli zvyklí na přenosy České televize a podmínky, které k tomu potřebují. A pak takové věci jako odpočty do kabin rozhodčích a rekonstrukce kabiny, kterou jsme museli zvládnout v rekordním čase. Během jednoho měsíce, kdy byli kluci na dovolených, jsme ji kompletně předělali.

Bylo složitější připravit stadion a zázemí, nebo dát dohromady hráčský kádr?

Myslím, že ani jedno. Kádr byl z 95 procent už dán a má podle mne extraligové parametry. Možná ještě zvažujeme posílení, ale to není úplně na pořadu dne. A co se týče stadionu, tak jsme museli provést úpravy, ale nebyly tak problematické. Nejdůležitější bylo, že se z prvoligového klubu přes noc stal extraligový a tomu také odpovídá obchodní a marketingové oddělení, které jsme museli rozšířit a angažovat odborníky, protože oproti první lize je to zásadní změna.

Jak široká veřejnost v Hradci Králové vůbec přijala extraligový tým, protože nejvyšší soutěž se sem vrací po 20 letech?

Myslím, že po hokeji tu hlad je a mám především pozitivní signály. Lidé se těší. Nedokážu odhadnout, jak velký vliv to bude mít na návštěvnost, ale pevně věřím, že to bude podstatně větší, než v sezóně během první ligy. O všem snad hovoří fakt, že jsme prodali už nějakých 600 permanentek za necelý měsíc. Ale pochopitelně je to také o tom, aby se tu hrál hokej, který se bude líbit. To bude hlavní měřítko návštěvnosti.

Pavel Petr, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme