Hudler asistoval u výhry Floridy, která si upevnila vedení v Atlantické divizi

Hokejový útočník Jiří Hudler byl v noci na dnešek jediným českým hráčem, kterému se podařilo bodovat v kanadsko-americké NHL poté, co si připsal jednu asistenci. I díky tomu se Florida Panthers dočkali dalšího vítězství, upevnili si prvenství v Atlantické divizi a překonali klubový rekord v počtu získaných bodů za sezonu. Těch má nyní klub ze Sunrise 99 s tím, že ho do konce sezony čekají ještě tři utkání.

Hokejisté Floridy v noci na dnešek překonali klubový rekord v počtu bodů. Navíc budou v play-off začínat doma | Zdroj: Reuters

Floridě v pondělním duelu proti Torontu vyšla především druhá třetina, ve které vsítila tři branky. Na druhé z nich se asistencí podepsal Jiří Hudler, jenž nahrál na gól Grimaldimu.

V poslední třetině se však hokejistům kanadského týmu podařilo zápas zdramatizovat, když dvěma zásahy v rozmezí 46.-49. minuty snížili na rozdíl jedné branky.

Deset a půl minuty před třetí sirénou ale další gól hostů přidal Barkov a tato přesná střela již Floridě ke dvěma bodům stačila. Nic na tom nezměnil ani následný druhý gól večera torontského Greeninga. Jaromíra Jágra tak nemuselo mrzet, že po pěti zápasech skončila jeho bodová série.

Šanci zajistit si účast v play-off měla v utkání proti Islanders Tampa, ale ta tuto možnost nevyužila, protože Ostrovanům podlehla 2:5. Do tohoto střetnutí zasáhli celkem tři Češi, ale žádný z nich se do statistik bodově nezapsal.

Stejný počet hráčů z České republiky se zúčastnil i dalšího střetnutí, ve kterém výhru v poměru 5:2 nad Arizonou oslavilo St. Louis s Dmitrijem Jaškinem v sestavě. Lepší vstup do zápasu přitom měli Kojoti, kteří ve 14. minutě vedli už 2:0, do vítězného konce však zápas nakonec nedovedli.

Roli favoritů splnili i hokejisté New Yorku Rangers, kteří porazili Columbus na jeho ledě 4:2, zatímco Vancouver si poradil s Los Angeles.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: 14. Pulock, 32. Martin, 36. Nelson, 37. Tavares, 45. Boychuk - 23. Killorn, 40. Hedman. Střely na branku: 36:34. Diváci: 13 106. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Pulock, 3. Nelson (všichni Islanders).

Columbus - NY Rangers 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 35. a 51. Foligno - 7. Kreider, 26. Boyle, 39. Zuccarello, 59. Stepan. Střely na branku: 29:30. Diváci: 15 951. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (Rangers), 2. Foligno (Columbus), 3. Zuccarello (Rangers).

St. Louis - Arizona 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Branky: 42. a 60. Brodziak, 28. Brouwer, 51. Tarasenko, 54. Berglund - 4. Vermette, 14. Duclair. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19 465. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Tarasenko, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).

Toronto - Florida 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
Branky: 46. a 52. Greening, 49. Brennan - 31. a 34. Grimaldi (na první Hudler), 22. Bjugstad, 50. Barkov. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18 846. Hvězdy zápasu: 1. Grimaldi (Florida), 2. Greening (Toronto), 3. Ekblad (Florida).

Vancouver - Los Angeles 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 20. Etem, 36. Hansen, 40. McCann - 7. Toffoli, 30. Clifford. Střely na branku: 24:42. Diváci: 18 415. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Toffoli (Los Angeles), 3. Horvat (Vancouver).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít