Hudler dal první gól za Dallas a rozhodl o výhře, Faksa třikrát asistoval

V šestnáctém zápase v zelenobílém dresu Dallasu se Jiří Hudler dočkal prvního gólu. Dorážkou za chybujícího gólmana rozhodl o vítězství Stars nad LA Kings 6:4, třikrát asistoval i Radek Faksa. Gól Tomáše Plekance nezabrzdil rozjetý Washington. Montreal Prohrál 1:4.

Jiří Hudler

Jiří Hudler | Foto: NHL.com

Jiří Hudler se dočkal ve 48. minutě zápasu v Los Angeles. Tyler Seguin za brankou obtěžoval gólmana Kings Budaje, kterému se nepovedla rozehrávka. Po sérii odrazů se puk zjevil před brankovištěm LA, kde byl připravený Jiří Hudler a vstřelil vítězný gól na 5:4.

Rodák z Olomouce vrátil Dallasu vedení, které v předchozích minutách ztratil. Hráči Stars vedli už 4:2 a na dva góly přihrával Radek Faksa, jenže domácí dokázali vyrovnat. Rozhodl až Hudler a na konečných 6:4 uzavřel skóre do prázdné branky Patrick Sharp, opět po Faksově přihrávce.

Hudler byl svou premiérovou branku v zelenobílém dresu vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Skóroval ze své jediné střely, na ledě strávil 12 a půl minuty. Faksa gólové nahrávky rozdával v den svých 23. narozenin.

Tomáš Plekanec vstřelil v svůj čtvrtý gól v sezoně, hokejisté Montrealu ale prohráli s Washingtonem 1:4. Capitals tak prodloužili vítěznou sérii na šest zápasů, gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl Alexander Ovečkin, který posledním gólem zaznamenal svůj 999. bod v kariéře.

Roberto Luongo, 37letý gólman Floridy, dovedl Panthers k vítězství 3:0, které bylo jeho 448. v kariéře, čímž v počtu výher přeskočil na 5. místě Terryho Sawchuka. Jaromír Jágr se do statistik nezapsal, ale byl na ledě u vítězného gólu Smithe v 17. minutě.

New Jersey - Florida 0:3 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 17. R. Smith, 59. J. Jokinen, 60. Trocheck. Střely na branku: 28:29. Diváci: 12.834. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. R. Smith (oba Florida), 3. Schneider (New Jersey).

Winnipeg - Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Byfuglien, 44. Wheeler. Střely na branku: 27:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Byfuglien, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).

Montreal - Washington 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 48. Plekanec - 12. Bäckström, 49. Kuzněcov, 52. Connolly, 57. Ovečkin. Střely na branku: 23:39. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Kuzněcov, 3. Holtby (všichni Washington).

Los Angeles - Dallas 4:6 (0:1, 1:2, 3:3)
Branky: 36. N. Shore, 43. Brown, 45. Kopitar, 46. Doughty - 20. Ritchie, 30. Seguin (Hudler), 38. Oleksiak (Faksa), 43. D. Shore (Faksa), 48. Hudler, 60. Sharp (Faksa). Střely na branku: 22:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Hudler (Dallas).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít