Hudler opět skóroval, pojistil výhru Calgary nad Anaheimem

Útočník Jiří Hudler byl jediným českým hráčem, který se gólově prosadil v jednom ze tří nočních utkání NHL. Svým 24. gólem v sezoně pečetil výhru Calgary nad Anaheimem 6:3. Český hokejista tak skóroval počtvrté z posledních pěti zápasů, ve kterých dohromady zaznamenal devět bodů za pět branek a čtyři asistence a v nichž Flames čtyřikrát vyhráli.

Jiří Hudler svým 24. gólem v sezoně pečetil výhru Calgary nad Anaheimem 6:3

Jiří Hudler svým 24. gólem v sezoně pečetil výhru Calgary nad Anaheimem 6:3 | Zdroj: ČTK

Ze začátku to přitom na vítězství Calgary moc nevypadalo. Po pouhých třech minutách úvodní třetiny totiž Ducks zásluhou dvou gólů Ryana Getzlafa vedli 2:0. Ještě do první přestávky však domácí hráči vyrovnali a ve druhé třetině dokonali obrat třemi góly.

Hudler pak v 56. minutě uzavřel skóre utkání, když využil zaváhání brankáře Johna Gibsona, který chtěl u tyčky přikrýt lapačkou puk odražený od zadního mantinelu, jenže ho minul a Hudler kotouč doklepl do odkryté branky.

Dvěma góly se na úspěchu Flames podíleli Matt Stajan a Johnny Gaudreau. Jednadvacetiletý nováček si tak připsal svůj jubilejní 50. bod v sezoně, což ve svém premiérovém ročníku naposledy v dresu Calgary dokázal v letech 1996-97 Jarome Iginla, rekordman klubu v počtu odehraných zápasů, vstřelených gólů i získaných bodů.

Kačeři prohráli potřetí v řadě, naopak třetí vítězství za sebou vybojovali newyorští Rangers, kteří porazili Washington na jeho ledě 3:1 a vyhoupli se do čela tabulky celé NHL, kde mají shodný počet 91 bodů jako Montreal, Nashville a Anaheim.

Statistika NHL:

Toronto - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. a rozhodující sam. nájezd Bozak, 15. Kozun, 15. Komarov - 7. J. Larsson, 17. Ennis, 32. Moulson. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.844. Hvězdy utkání: 1. Bozak (Toronto), 2. Ennis (Buffalo), 3. MacWilliam (Toronto).

Calgary - Anaheim 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky: 11. a 28. Stajan, 16. a 34. Gaudreau, 29. Monahan, 56. Hudler - 1. a 3. Getzlaf, 39. H. Lindholm. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Russell, 3. Stajan (všichni Calgary).

Washington - NY Rangers 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Ovečkin - 9. Hagelin, 17. J. Miller, 58. St. Louis. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. C. Talbot (Rangers), 2. Niskanen (Washington), 3. K. Hayes (Rangers).