Hudler přispěl k vítěznému gólu, Calgary snížilo stav série

V semifinále Západní konference NHL snížili hokejisté Calgary stav série s Anaheimem na 1:2. Ve třetím utkání ještě dvacet sekund před koncem prohrávali, nakonec ale slaví vítězství 4:3 v prodloužení. Ve druhém semifinále vede Chicago nad Minnesotou už 3:0 na zápasy.

U vítězného gólu byl i Jiří Hudler

U vítězného gólu byl i Jiří Hudler | Zdroj: Reuters

Ve třetím zápase semifinále dokázali být hokejisté Calgary Flames favorizovaným soupeřům z Anaheimu vyrovnaným soupeřem, Brandon Bollig v úvodu vstřelil první branku, Ducks ale dokázali zápas otočit a po 40 minutách vedli 3:2.

Vyrovnání si Flames nechali na poslední chvíli. Přesilovou hru čtyř proti třem v závěru si ještě vylepšili odvoláním brankáře a Johnny Gaudreau srovnal na 3:3 dvacet sekund před koncem.

Na rozhodující brance se podílel i český útočník Jiří Hudler. V páté minutě prodloužení zastínil výhled brankáři Ducks Andersenovi, který vůbec neviděl střelu Mikaela Backlunda. Calgary v prvním domácím zápase série zvítězilo 4:3 po prodloužení a v sérii prohrává 1:2.

Ve druhém semifinále Západní konference vyhrálo Chicago i třetí zápas proti Minnesotě. Na ledě Wild rozhodl jediný gól Patricka Kanea z 15. minuty.

2. kolo play off NHL:
Západní konference - 3. zápasy:
Minnesota - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 15. P. Kane. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 349. Hvězdy utkání: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Granlund (Minnesota). Stav série: 0:3.

Calgary - Anaheim 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 3. Bollig, 25. Colborne, 60. Gaudreau, 65. Backlund - 7. Maroon, 15. Perry, 29. Beleskey. Střely na branku: 21:21. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Backlund, 2. Colborne (oba Calgary), 3. Despres (Anaheim). Stav série: 1:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít