Hudler řídil obrat Calgary, zářili i Nestrašil, Jordán a Plekanec

Jiří Hudler se v NHL zasloužil dvěma góly o obrat hokejistů Calgary, kteří prohrávali s Bostonem 0:3, ale nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení. Vsetínský odchovanec byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, stejně jako Andrej Nestrašil, který jednou trefou a dvěma asistencemi přispěl k výhře Caroliny 6:3 v Ottawě. Úvodním gólem v NHL se na vítězství Hurricanes podílel Michal Jordán, zaznamenal také jednu asistenci a byl zvolen třetí hvězdou večera. Čtvrtou se stal Tomáš Plekanec.

Jiří Hudler dvěma góly otočil vývoj utkání Calgary s Bostonem

Jiří Hudler dvěma góly otočil vývoj utkání Calgary s Bostonem | Zdroj: Reuters

Bruins vedli v Calgary po první třetině díky trefám Brada Marchanda v oslabení a kapitána Zdena Cháry 2:0. Když po padesáti sekundách druhého dějství přidal třetí gól Torey Krug, zdálo se, že je rozhodnuto.

Jenže ve 27. minutě oživil naděje domácích David Jones a pak začal úřadovat Hudler. Druhý nejproduktivnější český hráč v lize nejprve ve 44. minutě snížil na rozdíl jediného gólu a o jedenáct minut později v přesilové hře svým osmnáctým gólem v sezoně vyrovnal.

Hejda plné tribuny v Praze zřejmě neuvidí. Na domácí MS se nehrne

Obrat Flames dokonal kuriózním způsobem pouhé dvě sekundy před koncem prodloužení obránce T. J. Brodie. Při poslední akci vystřelil nazdařbůh bekhendem z nulového úhlu, tečovaný kotouč vyletěl na horní síťku branky, odtud se odrazil na ramena dezorientovaného brankáře Tuukky Raska a skončil za jeho zády.

„V tomhle je krása hokeje. Zbývaly tři čtyři sekundy do konce. Celá střídačka křičela: Vystřel! A on to udělal. A najednou jeden odraz, druhý odraz a puk byl v bráně. Senzace, samozřejmě tohle vítězství bereme všema deseti,“ líčil Jiří Hudler.

Andrej Nestrašil (vepředu) | Foto: ČTK/AP

Nestrašil prožil nejplodnější zápas v rámci své premiérové sezony v NHL. Třiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie svým třetím gólem v posledních čtyřech zápasech otevřel v sedmé minutě skóre utkání v Ottawě, na další dvě branky pak přihrál.

Nestrašil tak znovu potvrdil, že mu velice prospěl listopadový přesun z Detroitu, kde ve třinácti zápasech zaznamenal pouhé dvě asistence. V dresu Hurricanes dostává daleko více prostoru na ledě a v patnácti utkáních už posbíral osm bodů za čtyři góly a stejný počet přihrávek.

Ve vyrovnaném zápase Carolina vždy vedla o gól, domácí Senators ale dokázali třikrát vyrovnat. Hosté zlomili skóre ve svůj prospěch až ve třetí třetině.

Poté, co ve 40. minutě dostal Hurricanes počtvrté do vedení Jay McClement, navýšil náskok ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky Michal Jordán, který si v přesilové hře šikovně najel před branku na přihrávku Eliase Lindholma a uklidil puk do odkryté klece, v polovině třetí třetiny pak uzavřel skóre v další početní výhodě Chris Terry.

Ve čtvrtém utkání v řadě bodoval Tomáš Plekanec, který gólem a přihrávkou zařídil výhru Montrealu 2:0 v Detroitu. Český útočník rozhodl dlouhou dobu bezbrankový zápas trefou v 58. minutě, když se prosadil přesnou ranou z mezikruží, následně přihrál Maxi Paciorettymu na gól do prázdné branky při power play domácích.

Výsledky NHL:

NY Islanders - NY Rangers 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
Branky: 28. a 44. Strome, 1. Tavares, 12. Nielsen, 22. Boychuk - 15. a 24. McDonagh, 24. Kreider, 47. Stepan, 49. St. Louis, 56. Klein. Střely na branku: 43:42. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. Klein, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Strome (Islanders).

Ottawa - Carolina 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 19. Condra, 31. Hoffman, 34. Ceci - 7. Nestrašil, 29. Skinner, 34. Gerbe (Nestrašil, Jordán), 40. McClement, 43. Jordán, 50. Terry (Nestrašil). Střely na branku: 32:36. Diváci: 16 562. Hvězdy utkání: 1. Nestrašil (Carolina), 2. Zibanejad (Ottawa), 3. Jordán (Carolina).

Detroit - Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 58. Plekanec, 60. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 25:29. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Howard (Detroit), 3. Plekanec (Montreal).

Colorado - Arizona 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Branky: 3. McLeod (Hejda), 4. Duchene, 15. Holden, 28. Barrie, 38. Landeskog - 10. Ekman-Larsson, 43. Arcobello. Střely na branku: 34:17. Diváci: 14 132. Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. Iginla, 3. Carey (všichni Colorado).

Calgary - Boston 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 44. a 55. Hudler, 27. Jones, 65. Brodie - 7. Marchand, 12. Chára (Pastrňák), 21. Krug. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Bergeron (Boston).

Winnipeg - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 8. a 29. Little, 44. Myers, 56. Ladd, rozhodující sam. nájezd Wheeler - 14. a 56. Jakupov, 16. Lander, 42. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 46:22. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Little (Winnipeg), 2. Jakupov (Edmonton), 3. Myers (Winnipeg).

Los Angeles - Tampa Bay 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 28. Kopitar, 44. Nolan, 54. Carter - 13. Nestěrov (Palát), 60. Johnson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. King, 3. Nolan (všichni Los Angeles).

Vancouver - Minnesota 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 21. H. Sedin, 42. Horvat, 52. Biega - 9. a 54. Niederreiter. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18 465. Hvězdy utkání: 1. Biega (Vancouver), 2. Niederreiter (Minnesota), 3. Horvat (Vancouver).