Hudler s Vrbatou přispěli gólem k důležitým výhrám, Palát dvakrát asistoval

V Západní konferenci NHL se hokejisté Calgary a Vancouveru přiblížili k účasti v play-off, pomohly jim k tomu vítězství, na kterých se gólem a asistencí podíleli Jiří Hudler a Radim Vrbata. Jistotu účasti ve vyřazovacích bojích už má Tampa Bay i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta.

Radim Vrbata (vpravo) si polepšil na 11 gólů v letošní sezoně NHL

Radim Vrbata (vpravo) si polepšil na 11 gólů v letošní sezoně NHL | Zdroj: Reuters

Jako první Čech v zápase St. Louis s Vancouverem se prosadil domácí Zbyněk Michálek, který ranou od modré čáry ve 13. minutě vyrovnal na 1:1. O půl minuty později ale Radim Vrbata zavezl puk do útočného pásma a z jeho práce těžil Nick Bonino, který opět vrátil Canucks vedení.

Svůj jednatřicátý gól v sezoně vstřelil Vrbata po sedmi minutách třetí třetiny, když střelou zápěstím zakončil rychlý protiútok hostů. Vancouver vyhrál 4:1 a 33letý Čech byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. V posledních šesti utkáních nasbíral už bodů a jeho tým si pojistil 6. místo v Západní konferenci.

O dva body za Vancouverem je sedmé Calgary, v jehož dresu potvrdil svou fantastickou formu Jiří Hudler. 31letý rodák z Olomouce ve 39. minutě vyrovnal v Dallasu na 2:2 po šťastném odrazu od protihráče Goligoskiho. O sedm minut později asistoval u vítězné trefy Gaudreaua na 4:2.

Calgary na půdě desátého týmu konference vyhrálo 5:2, Hudler byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a v kanadském bodování soutěže se posunul už na osmé místo. Flames navíc pomohla i prohra LA Kings, díky které mají tříbodový náskok na nepostupové pozice.

Starosti s postupem už si nemusí dělat v Tampě Bay. Lightning vyhráli v Montrealu 5:3 a druhou hvězdou zápasu byl Ondřej Palát, který asistoval u dvou branek. Jedna přihrávka Tomáše Plekance domácím Canadiens nestačila.

Výsledky NHL:
Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Branky: 25. Pacioretty (Plekanec), 41. Petry, 57. Subban - 22. a 47. Naměstnikov (na druhou Palát), 25. Drouin, 39. Kučerov (Palát), 60. Stralman. Střely na branku: 28:44. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Naměstnikov, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Petry (Montreal).

St. Louis - Vancouver 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. Z. Michálek - 24. Matthias, 34. Bonino (Vrbata), 48. Vrbata, 59. Burrows. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Bonino, 3. Tanev (všichni Vancouver).

Arizona - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Murphy - 25. a 34. Meszároš, 59. Gionta, 60. Ristolainen. Střely na branku: 29:36. Diváci: 13.612. Hvězdy utkání: 1. Meszároš, 2. Lindbäck (oba Buffalo), 3. Murphy (Arizona).

Dallas - Calgary 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 1. Spezza, 20. Seguin, 44. Demers - 10. Wideman, 30. Hudler, 33. Diaz, 37. Gaudreau (Hudler), 60. Backlund. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.898. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).

Colorado - Edmonton 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. O'Reilly - 5. Davidson, 36. Schultz, 58. Nikitin, 59. Hall. Střely na branku: 30:36. Diváci: 15.493. Hvězdy utkání: 1. Bachman (Edmonton), 2. O'Reilly (Colorado), 3. Schultz (Edmonton).

Chicago - Los Angeles 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Bickell, 22. Keith, 23. Hjalmarsson, 54. Marián Hossa - 20. Muzzin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 21.848. Hvězdy utkání: 1. Keith, 2. Oduya, 3. Saad (všichni Chicago).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít