Hudler se Šmídem přispěli k vítězství Calgary, Hemský v Dallasu nebodoval

V zámořské NHL se dařilo české dvojici v barvách Calgary. Útočník Jiří Hudler svým gólem vyrovnal v utkání s Nashvillem na 2:2 a načal tak obrat ve skóre. Obránce Ladislav Šmíd se asistencí podílel na vítězném gólu svého týmu.

Jiří Hudler z Calgary se raduje z vyrovnávací gólu v utkání s Nashvillem

Jiří Hudler z Calgary se raduje z vyrovnávací gólu v utkání s Nashvillem | Zdroj: Reuters

Calgary, které poslední dva zápasy prohrálo, přivítalo ve výborné formě hrající Nashville. V první třetině se dostali domácí do vedení, ale Smith s Nealem otočili vývoj ve prospěch Predators.

Na začátku třetí třetiny se dostal ke slovu Jiří Hudler, který svým třetím gólem v sezoně vyrovnal. Během dalších čtyř minut dokázali Flames skórovat ještě dvakrát.

Vítěznou trefu zaznamenal Gaudreau po asistenci českého obránce Ladislava Šmída, který si tak v jedenáctém zápase letošní sezony připsal první bod.

Na první gól v letošním ročníku NHL stále čeká útočník Aleš Hemský. Ten v létě změnil dres, ale v Dallasu se mu zatím nedaří. Stars prohráli po prodloužení s Anaheimem a Hemský za čtrnáct minut strávených na ledě pouze dvakrát vystřelil na gólmana Andersena.

Výsledky NHL:

Columbus - Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 51. Atkinson - 16. Kessel, 33. Clarkson, 43. Kadri, 57. Winnik. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.479. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Winnik, 3. Bernier (všichni Toronto).
Detroit - Los Angeles 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 6. a 12. Nyquist, 10. a 59. Dacjuk, 16. Tatar - 31. Martinez, 42. Toffoli. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Dacjuk, 3. Howard (všichni Detroit).
Dallas - Anaheim 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 55. Roussel - 37. Perry, 63. Thompson. Střely na branku: 22:24. Diváci: 15.343. Hvězdy zápasu: 1. Perry (Anaheim), 2. Roussel (Dallas), 3. Andersen (Anaheim).
Calgary - Nashville 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky: 25. Monahan, 43. Hudler, 45. Brodie, 47. Gaudreau (Šmíd) - 32. a 51. J. Neal, 26. C. Smith. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.505. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. J. Neal (Nashville), 3. Monahan (Calgary).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít