Hudler v NHL vyřadil obhájce Stanley Cupu, Jágr má už 1800 bodů

Králové dokralovali. Pod definitivu vyřazení Los Angeles Kings v základní části NHL se podepsal Jiří Hudler dvěma brankami a jednou asistencí při výhře 3:1. Jaromír Jágr v dresu Floridy zaokrouhlil počet svých bodů v kariéře na 1800 a pomohl Floridě k vítězství nad Bostonem. Ondřej Pavelec vychytal třetí čisté konto v řadě.

Tři body Jiřího Hudlera ukončili naděje Los Angeles Kings na obhajobu Stanley Cupu | Zdroj: Reuters

Pokud chtěli loňští vítězové NHL z Los Angeles myslet na postup do vyřazovacích bojů, museli bezpodmínečně vyhrát na ledě konkurentů z Calgary. Jejich naděje ale po dvanácti minutách naboural Johnnny Gauderau, který po přihrávce Jiřího Hudlera otevřel skóre.

O dvě minuty později si Hudler nabruslil do středního pásma na nabídku od Raymonda a nechytatelnou ranou zvýšil na 2:0. Jeho 30. gól v sezoně se ukázal jako vítězný, ale 31letý rodák z Olomouce přidal ještě jeden. 50 sekund před koncem zpečetil do prázdné branky výsledek 3:1.

Calgary se v prvním kole play-off utká s Vancouverem. Dojde tak na souboj dvou nejlepších střelců v sezoně. Jiří Hudler i Radim Vrbata z Canucks totiž zatím zaznamenali shodně 31 branek.

Jaromír Jágr se osamostatnil na čtvrtém místě v historickém bodování soutěže. Díky dvěma asistencím zaokrouhlil svůj bodový zisk v NHL na 1800 bodů. Jeho Florida porazila Boston 4:2 a Bruins před posledním zápasem vypadli z postupových pozic.

43letý Jágr, který se po sezoně připojí k národnímu týmu v přípravách na domácí MS, byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V historických statistikách navíc vyrovnal Adama Oatese na 6. místě v počtu asistencí.

Ondřej Pavelec nedostal branku ve třetím zápase v řadě. Jeho Winnipeg sice prohrál v Coloradu 0:1 po samostatných nájezdech. Získaný bod ale definitivně zajistil Jets účast v nejlepší osmičce Západní konference.

Mezi hvězdy zápasu se zapsal i Ondřej Palát. Při výhře Tampy Bay v New Jersey 4:3 v prodloužení totiž zaznamenal tři asistence. Domácím Devils k bodu pomohl i gól Patrika Eliáše.

V brance Detroitu dostal před Petrem Mrázkem v souboji s Montrealem přednost Jimmy Howard a čtyřikrát inkasoval, potřetí v oslabení z hole Tomáše Plekance. Canadiens v prodloužení zvítězili 4:3 a vedou celou Východní konferenci.

Dvaadvacetiletý Dmitrij Jaškin se ve 37. minutě zápasu St. Louis s Chicagem protlačil k dorážce a svým dvanáctým gólem v sezoně otevřel gólový účet střetnutí. Blues zvítězili 2:1, když rozhodující gól vstřelil Paul Stastny.

NHL:
NY Rangers - Ottawa 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 38. MacArthur, 39. Turris, 59. Pageau. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Hammond, 2. MacArthur, 3. Turris (všichni Ottawa).

Philadelphia - Carolina 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Couturier - 13. Bellemore, 53. Murphy, 60. J. Staal. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17 348. Hvězdy zápasu: 1. Bellemore, 2. E. Staal, 3. Ward (všichni Carolina).

Montreal - Detroit 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 18. Markov, 27. Petry, 52. Plekanec, 62. Eller - 11. Tatar, 29. Dacjuk, 44. Helm. Střely na branku: 26:27. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Eller (Montreal).

Tampa Bay - New Jersey 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. a 62. Johnson (na obě Palát), 10. Nesterov, 38. Stamkos (Palát) - 6. a 38. Bernier, 31. Eliáš. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Johnson (Tampa Bay), 2. Bernier (New Jersey), 3. Palát (Tampa Bay).

Florida - Boston 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 39. Barkov (Jágr), 45. Huberdeau (Jágr), 49. Boyes, 56. Hayes - 36. Bergeron, 54. Marchand (Krejčí). Střely na branku: 30:36. Diváci: 11 778. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Hayes, 3. Luongo (všichni Florida).

St. Louis - Chicago 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Jaškin, 55. Stastny - 58. Shaw (Rozsíval). Střely na branku: 25:22. Diváci: 19 751. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Jaškin, 3. Ott (všichni St. Louis).

Nashville - Minnesota 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 3. Forsberg, 11. Jones - 38. a 59. Zucker, 38. Scandella, 58. Pominville. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 236. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Minnesota), 2. Forsberg (Nashville), 3. Scandella (Minnesota).

Colorado - Winnipeg 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd O'Reilly. Střely na branku: 21:41. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas a z 21 střel neinkasoval. Diváci: 14 802. Hvězdy zápasu: 1. Berra, 2. O´Reilly (oba Colorado), 3. Pavelec (Winnipeg).

Calgary - Los Angeles 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 15. a 60. Hudler, 13. Gaudreau (Hudler) - 45. Nolan. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Hudler, 3. Wideman (všichni Calgary).

Edmonton - San Jose 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 33. Jakupov - 51. Marleau, 58. Lerg, 60. Nieto. Střely na branku: 27:52. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit (Edmonton), 2. Lerg (San Jose), 3. Jakupov (Edmonton).

Vancouver - Arizona 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 36. a 38. Weber, 17. D. Sedin, 27. Kenins, 57. Hamhuis. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 796. Hvězdy zápasu: 1. Läck, 2. Weber, 3. Edler (všichni Vancouver).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít