Hudler výrazně přispěl k výhře Calgary v NHL, Plekanec zvolen hvězdou zápasu

V prvním zápase poté, co nebyl nominován na olympiádu do Soči, si Jiří Hudler připsal gól a asistenci. Výrazně se tak podílel na vítězství Calgary v Coloradu. První hvězdou zápasu byl zvolen kapitán olympijského výběru Plekanec, který asistoval u vítězné branky Motrealu.

Jiří Hudler se v klubku spoluhráčů raduje z gólu proti Coloradu

Jiří Hudler se v klubku spoluhráčů raduje z gólu proti Coloradu | Zdroj: Reuters

Třicetiletý Hudler se nejdříve sám prosadil na konci druhé třetiny a svou dvanáctou trefou v sezoně poslal Calgary do vedení 3:2. Po vyrovnání, na kterém se asistencí podílel Jan Hejda, připravil český centr Flames tři minuty před koncem rozhodující gól pro Cammalleriho. Díky dvoubodovému zisku se posunul na druhé místo mezi Čechy v kanadském bodování NHL.

„Před zápas jsme s Jiřím o nominaci mluvili,“ přiznal Hudlerův trenér Bob Hartley. „Každý chce reprezentovat svou zemi a byl zklamaný. V zápase ale ukázal, že je skutečný profesionál,“ chválil Hudlera šéf střídačky Calgary Flames.

V dalším nočním zápase porazili hokejisté Montrealu Floridu 2:1 i díky asistenci Tomáše Plekance na vítěznou branku. Díky skvělé práci za brankou soupeře a následné přihrávce na Giontu byl kapitán olympijského výběru zvolen první hvězdou zápasu.

Statistika NHL:
Colorado - Calgary 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 8. a 15. MacKinnon, 50. Stastny (Hejda) - 2. Monahan, 36. Colborne, 38. Hudler, 57. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 25:19. Diváci: 12 027.

Montreal - Florida 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Desharnais, 36. Gionta (Plekanec) - 18. Bergenheim. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21 273.

NY Islanders - Dallas 7:3 (0:2, 4:1, 3:0)
Branky: 28., 47. a 57. Tavares, 22. Strome, 30. Regin, 40. Nelson, 42. Strait - 6. Jamie Benn, 14. E. Cole, 36. Ničuškin. Střely na branku: 43:23. Diváci: 11 111.

NY Rangers - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 20. a 47. Nash, 45. Boyle - 18. Dubinsky, 22. Atkinson, 37. Wisniewski, rozhodující sam. nájezd Letestu. Střely na branku: 43:39. Diváci: 18 006.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít