Hudler zajistil Calgary bod, Neuvirth zachránil výhru, Jágr připravil vítězný gól

Jiří Hudler zaokrouhlil počet svých gólů v letošní sezoně NHL na 10, jeho Calgary ale prohrálo doma s newyorskými Islanders 1:2. Philadelphii pomohli k vítězství Jakub Voráček jednou asistencí a Michal Neuvirth skvělým zákrokem těsně před koncem. Jaromír Jágr bodoval i ve třetím zápase po 44. narozeninách.

Jiří Hudler byl jediným českým střelcem čtvrtečního programu NHL

Jiří Hudler byl jediným českým střelcem čtvrtečního programu NHL | Zdroj: Reuters

Jiří Hudler reagoval na spekulace o svém přestupu tím, že bodoval ve třetím zápase v řadě. Po dvou asistencích se tentokrát připomněl gólově, když po rychlé kombinaci celého útoku otevřel po 4 minutách skóre proti New York Islanders.

Další branku ale Jaroslav Halák v dresu Ostrovanů nepustil a jeho spoluhráči dokázali ve třetí třetině vyrovnat. V prodloužení rozhodl o třech gólech pro hosty Josh Bailey.

Philadelphia porazila Minnesotu 3:2. Na druhý gól domácích přihrál Jakub Voráček, ale výhru v samém konci zápasu zachránil Michal Neuvirth. Zbývaly 3 sekundy, když se už překonaný český brankář natáhl po střele Charlieho Colea a hokejkou puk vyrazil. Web NHL jeho zásah nazývá zákrokem roku.

Po 44. minutách zápasu Floridy proti Arizoně našel 44letý Jaromír Jágr zpoza branky Aleksandera Barkova a připsal si tak svůj 44. bod v sezoně. Druhá trefa navrátilce do sestavy zároveň znamenala výhru Panthers 3:2.

NHL:
Philadelphia - Minnesota 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 19. Gagner, 26. Streit (Voráček), 44. Bellemare - 23. Vanek, 34. Granlund. Střely na branku: 31:26. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 18 631. Hvězdy zápasu: 1. Bellemare, 2. Gagner (oba Philadelphia), 3. Granlund (Minnesota).

Columbus - New Jersey 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6., 9. a 34. Foligno, 20. Saad, 39. Dubinsky, 59. Bourque - 22. Boucher. Střely na branku: 24:26. Diváci: 12 590. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Calvert, 3. Karlsson (všichni Columbus).

Toronto - Carolina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Boyes, 26. Leivo, 56. Parenteau - 17. Liles. Střely na branku: 29:31. Diváci: 1. Parenteau, 2. Bernier, 3. Leivo (všichni Toronto).

Florida - Arizona 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 31. a 44. Barkov (na druhou Jágr), 13. Trocheck - 8. Doan, 55. Ekman-Larsson. Střely na branku: 25:24. Diváci: 13 134. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Campbell (oba Florida), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

St. Louis - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 35. Brouwer - 14. Glass, 45. Kreider. Střely na branku: 36:23. Diváci: 17 524. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Kreider (oba NY Rangers), 3. Brouwer (St. Louis).

Chicago - Nashville 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Seabrook (Sekáč) - 30. Arvidsson, 59. Järnkrok, 59. Salomäki. Střely na branku: 39:32. Diváci: 22 058. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Järnkrok (oba Nashville), 3. Seabrook (Chicago).

Dallas - Winnipeg 3:6 (0:3, 2:0, 1:3)
Branky: 22. a 43. Spezza, 24. Seguin - 20. a 48. Armia, 16. Wheeler, 16. Enström, 47. Scheifele, 56. Trouba. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Armia (oba Winnipeg), 3. Spezza (Dallas).

Calgary - NY Islanders 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Hudler - 50. Hickey, 65. Bailey. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Halák (NY Islanders), 2. Gaudreau (Calgary), 3. Bailey (NY Islanders).

Vancouver - Ottawa 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 5. a 60. Etem, 35. a 45. Bartkowski, 51. Virtanen - 10. Hoffman, 34. Stone, 38. Ryan. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. Bartkowski, 2. Etem, 3. Virtanen (všichni Vancouver).

Los Angeles - Edmonton 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 46. Carter, 55. King - 39. Kassian. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Kassian (Edmonton).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít