Hvězda mladého českého brankáře Michala Neuvirtha v NHL stoupá

Hokejový tým Washington Capitals letos zase válí. S třiceti body vede tabulku NHL a velkou zásluhu na tom má mladičký brankář Michal Neuvirth z Ústí nad Labem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Michal Neuvirth | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Atmosféra na vyprodaném stadiónu Verizon Center stojí za to. Největší hvězdou washingtonského týmu je samozřejmě útočník Alexandr Ovečkin. Ale mezi fanoušky se v posledních týdnech objevily i dresy s číslem 30 a jménem Neuvirth. „Neuvy je prostě skvělý hráč a brankář,“ shrnuje fanynka Viktoria důvod, který ji přiměl k tomu, aby si za 200 dolarů koupila týmový dres se jménem českého hráče.

K popularitě a obecnému povědomí o Michalu Neuvirthovi přispěla určitě skutečnost, že byl za říjnové výkony vyhlášen nováčkem měsíce. „První měsíc jsem se ukázal, chytal jsem vážně dobře a doufám, že se mi takhle bude dařit i dál,“ říká mi v šatně sám Michal Neuvirth.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hvězda mladého českého brankáře Michala Neuvirtha v NHL stoupá

Jenže cesta mezi hráčskou elitu není pochopitelně uhlazená a rovná jak pravítko. Michal čelí obrovskému tlaku a není snadné se s tím vždycky vyrovnat: před dvěma týdny v Bostonu například inkasoval třikrát za sebou během několika minut a trenér washingtonského týmu Bruce Boudreau ho stáhl uprostřed zápasu. Mluvil pak o tom, že mladý český brankář může být unaven.

V severoamerické NHL se hraje každý druhý večer, připomíná trenér Boudreau nelítostné tempo, které musí hráči vydržet. Sám Michal připouští, že ubránit se únavě není vůbec snadné: „Určitě jsem byl trochu unavený a tlak byl veliký. Pro mě jako mladého kluka to bylo těžké. Bohužel mi během sedmi minut dali tři góly. Trenér mi řekl, ať si z toho nic nedělám a odpočinu si.“

Nesmírně důležitá je pro tak exponovaného hráče relaxace. „Koukám na filmy a hraju na PlayStation,“ svěřuje se mi brankář. „Také mám rád procházky se psem, často s přítelkyní, která je také z Ústí nad Labem jako já. Ona sama mi se vším hodně pomáhá a jsem rád, že tu se mnou je.“

Washingtonští fanoušci jsou nejenom početní, ale i vděční. Každý úspěšný zákrok Michala Neuvirtha důsledně a hlasitě odmění. Cesta na hokejový vrchol není samozřejmě snadná. Michal Neuvirth na ni však vyrazil plným tempem a s nasazením. To zdejší hokejové publikum viditelně a slyšitelně oceňuje a drží Michalovi palce.


Zvětšit mapu: stadión Verizon Center ve Washingtonu

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme