Hvězdy NHL láká v Praze pivo i architektura

NHL v Praze - to je hlavní sportovní událost tohoto týdne, která vyvrcholí o víkendu dvojzápasem mezi Bostonem Bruins a Phoenixem Coyotes. Oba týmy jsou od neděle v Praze a už se pilně připravují na zahajovací dva duely. Ovšem i v jejich náročném programu se najde nějaká ta skulinka, ve které mohou hráči na chvíli na hokej zapomenout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Že by David Krejčí (v bílém) probíral se spoluhráči, kam na pivo? | Zdroj: ČTK

Především Češi, jak z Phoenixu, tak z Bostonu mají ve volných chvílích logicky úlohu průvodců. Což se potvrdilo třeba hned v den příletu. Hokejisté si chtěli po náročném cestování odpočinout, ale rozhodně to neznamenalo, že budou ležet na pokoji.

"Byli jsme kolem Václaváku a Staromáku, trošku jsme to prošli," přibližuje program účastník zimních olympijských her ve Vancouveru a jedna z největších hvězd Bostonu Bruins David Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hvězdy NHL láká v Praze pivo i architektura

Jeho spoluhráčům se v Čechách hodně líbí. Lákadel má Česká republika více než dost, ale cizincům se vždy líbí ta osvědčená a klasická. Jinak to neměl ani spoluhráč Davida Krejčího Andrew Ference.

"Mám rád procházky po městě a pivo. Tady je úplně jiná kultura, jiné jídlo, architektura ve městě je naprosto rozdílná od Ameriky. Je to tu hezké a já si odtud odvezu spoustu skvělých zážitků," říká Ference, který se už stačil naučit nejdůležitější česká slovíčka.

"Dobrý den, pivo, na zdraví," chlubil se znalostí češtiny obránce, který v době výluky NHL působil jednu sezonu také v Českých Budějovicích.

Ovšem jedinou objednávku, co se chmelového moku týče, mohli hráči uskutečnit pouze v den příletu. Od pondělka už totiž mají oba týmy dost náročný program, který vyvrcholí dvěma víkendovými zápasy v pražské O2 aréně.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme