Hybridní icing a jiné. Změn před začátkem extraligy je dost

Už aby to všechno začalo naostro, notují si hokejoví fanoušci a hráči extraligových týmů před startem nového ročníku nejvyšší domácí soutěže. Dočkají se zítra v podvečer, a tak mohou ještě pár hodin přemýšlet o tom, zda jim páteční zápasy přinesou první porci radosti, nebo zklamání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král | Foto: Filip Jandourek

Předseda hokejového svazu Tomáš Král už si stačil důkladně prohlédnout soupisky jednotlivých extraligových týmů, z nichž některé doznaly oproti minulé sezoně nemálo změn A jaký je tedy jeho výsledný dojem?

„Když vidím soupisky, tak jsem spokojený. Děkuju týmům, že daly dohromady takové týmy, které jsou garancí skvělého hokeje,“ libuje si Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

S předsedou ČSLH mluvil Aleš Procházka

Tou největší novinkou pro letošní sezonu jsou určitě změny v pravidlech. Počínaje zmenšením středního pásma a konče třeba použitím jiného metru při posuzování zakázaného uvolnění. Nejedná se ale o nějakou českou specialitu.

„Žádné z těch pravidel není českým vynálezem. Jsou to pravidla schválená v rámci Mezinárodní hokejové federace. Samozřejmě jde o inspiraci ze zámoří. Všechny změny jsou proto, aby padalo víc gólů. “

Teoreticky vzato by tedy mohly být na programu dne také úvahy o zvětšení branek. „I taková je, ale mezinárodní názor k tomu nespěje. Spíše to tak nebude, většina se k tomu nehlásí,“ tuší Král.

Tak nebo onak se především na startu extraligy může stát, že věci neznalí fanoušci budou vyvedeni z míry verdikty rozhodčích. Co jim asi nejspíš může zamotat hlavu?

„Asi hybridní icing. Tam musíme být asi trpěliví, aby si ho všichni zažili. Pokud bude správně fungovat, tak hře prospěje. Ale bude to záležet na individualitách, na rozhodčích, jak se na něj připraví. Je to jejich odpovědnost, jejich práce,“ připomíná předseda hokejového svazu Tomáš Král.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme