I přes chybu v úvodu vychytal Třinci vítězství nováček Hrubec

Asi každý "extraligově-hokejový" tým dělí svoje soupeře na ty přijatelnější a na ty, kterým by se nejraději obloukem vyhnul. Viděno očima třineckých Ocelářů - pražská Sparta s ohledem na výsledky vzájemných utkání v minulé sezóně určitě patří do oné druhé skupiny.

Třinecký brankář Šimon Hrubec přijímá gratulace k vítězství od spoluhráče Jana Peterka | Zdroj: ČTK

A tak se fanoušci Třince při čtvrteční předehrávce šestého kola nejspíš trochu vyděsili, když zjistili, že namísto zkušeného Petera Hamerlíka se postavil do branky jejich mužstva extraligový nováček Šimon Hrubec.

„Hamas se zranil ráno při rozbruslení, takže jsme se nakonec domluvili, že nastoupím já. On to řekl trenérovi, který to akceptoval a takhle jsem se dostal ke své pořádné premiéře v extralize,“ vysvětluje brankář Hrubec.

00:00 / 00:00

Extraligový nováček Hrubec na úvod vychytal pržskou Spartu

Pod pojmem "pořádná premiéra" si můžeme představit vůbec první extraligový zápas, který Šimon Hrubec odchytal od úvodní do poslední minuty. Takové pocty se mu v jeho minulém působišti, tedy v Českých Budějovicích, ani jednou nedostalo.

Jenomže ta včerejší premiéra nezačala zrovna slavně. V osmé minutě třinecký brankář chybným rozehráním kotouče daroval Spartě první gól.

„Od mala mě táta učil, ať okamžitě po gólu vypínám a hraju zase zápas 0:0. Ale určitě jsem to tam někde vzadu v podvědomí cítil, že tam někde ta chyba byla, a že to budu muset odčinit,“ řekl Hrubec.

A to se také povedlo. I díky jeho častým zákrokům si mohl autor onoho laciného sparťanského gólu Dominik Pacovský jen povzdechnout. „Určitě to byla jedna z nejjednodušších branek, ale k bodům nepomohla, takže je to úplně jedno.“

A třinečtí spoluhráči? Když tak po vítězném utkání poplácávali svého gólmana, zkoušeli si ještě vůbec vybavit jeho minelu z osmé mé minuty?

„Dělali si za mě srandu. Samozřejmě, když se vyhraje, tak jsou tyhle situace brány spíše humorně. Horší by to bylo, kdyby tahle chyba rozhodla celý zápas. Reakce by byly jiné. Ale tyhle chyby ještě budou,“ potvrzuje Hrubec pravidlo, že nikdo není neomylný.

Aleš Procházka, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít