Jágr a Pastrňák vstřelili v NHL vítězné góly, Hudler získal tři body

Do bitvy o účast v play-off NHL výrazně promluvili čeští útočníci. Jaromír Jágr pomohl Floridě dvěma zásahy k vítězství v Ottawě, David Pastrňák rozhodl o výhře Bostonu. Jiří Hudler si připsal gól a dvě asistence v Nashvillu a pomohl Calgary na postupové místo v Západní konferenci.

Jaromír Jágr (uprostřed) slaví dvougólový večer v Ottawě

Jaromír Jágr (uprostřed) slaví dvougólový večer v Ottawě | Zdroj: Reuters

Nejstarší hráč soutěže, Jaromír Jágr, ukázal svou důležitost pro jinak mladý tým Panthers ve 28. minutě, když si v přesilové hře na ledě Ottawy nabruslil do střelecké pozici mezi kruhy a otevřel skóre zápasu.

Podruhé se česká „osmašedesátka“ prosadila 6 minut před koncem. Jágr převzal puk na křídle, střelu jen naznačil a brankář Ottawy Andreson se už jen díval, jak zkušený útočník po objetí branky zvyšuje na 3:1.

43letý Jágr byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Floridu navíc dotáhl na rozdíl jediného bodu právě za Ottawu, na postupové osmé místo ale šest zápasů před koncem základní části ztrácí 4 body.

Klíčovou osmou pozici udržel Boston díky nejmladšímu hráči celé NHL. Nováček David Pastrňák v úvodu duelu s Carolinou připravil první gól pro Ryana Spoonera, v prodloužení pak tvrdou ranou rozhodl o druhém bodu pro Bruins nechytatelnou střelou z levého kruhu.

Jágrovu Floridu a Pastrňákův Boston čeká v úterý vzájemný zápas, který o postupujícím týmu hodně napoví.

V Západní konferenci se na osmé místo dostali hokejisté Calgary Flames, které táhne Jiří Hudler. V Nashvillu si olomoucký rodák připsal 3 body za gól a dvě asistence. Výrazně se podílel na vítězství 5:2 a dostal se do první desítky kanadského bodování NHL.

V sezoně nasbíral už 69 bodů za 28 branek a 41 asistencí.

Nedařilo se naopak českým brankářům. Petr Mrázek dostal důvěru v kleci Detroitu na ledě Islanders, opustil ji ale v úvodu druhé třetiny po čtvrtém inkasovaném gólu. Newyorský tým vyhrál 5:4.

Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v brance sice po dvou třetích vedl nad Chicagem 3:2. V poslední dvacetiminutovce ale vyhlédnutá posila pro národní tým inkasovala z hokejek Sharpa s Toewsem a přišla o šestizápasovou sérii vychytaných výher.

Statistika NHL:
NY Rangers - Washington 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 19. Hayes, 20. Brassard - 5. a 32. Ovečkin, 45. a 48. Chimera, 58. M. Johansson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Chimera, 3. Holtby (všichni Washington).

Ottawa - Florida 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 45. Karlsson, 58. Pageau - 28. a 54. Jágr, 36. J. Jokinen, 60. Bolland. Střely na branku: 27:37. Diváci: 19 045. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Huberdeau (oba Florida), 3. Karlsson (Ottawa).

NY Islanders - Detroit 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
Branky: 5. Nelson, 6. Strome, 10. Okposo, 21. Nielsen, 24. Clutterbuck - 1. Tatar, 2. Miller, 10. Kronwall, 31. Dacjuk (Židlický). Petr Mrázek odchytal za Detroit 20 minut, z 11 střel inkasoval čtyři góly a úspěšnost zásahů měl 63,6 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. Tavares, 2. Clutterbuck (oba Islanders), 3. Tatar (Detroit).

Winnipeg - Chicago 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky: 25. a 40. Byfuglien, 28. Wheeler - 19. Shaw, 37. B. Richards, 47. Sharp, 60. Toews. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 24 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Byfuglien, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Keith (Chicago).

Nashville - Calgary 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 7. Josi, 50. Jones - 10. a 60. Bouma (na druhou Hudler), 18. Russell (Hudler), 27. Ferland, 32. Hudler. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17 113. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Hiller (oba Calgary), 3. Josi (Nashville).

New Jersey - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 57. Zubrus (Eliáš) - 18. Kesler, 42. Beauchemin (Fleischmann). Střely na branku: 27:25. Diváci: 15 987. Hvězdy utkání: 1. Gibson, 2. Kesler, 3. Beauchemin (všichni Ottawa).

Pittsburgh - San José 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Hörnqvist, 9. Kunitz, rozhodující sam. nájezd Perron - 27. B. Smith, 36. Couture. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18 620. Hvězdy utkání: 1. Hörnqvist, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Couture (San José).

Carolina - Boston 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 40. Gerbe - 3. Spooner (Pastrňák), 65. Pastrňák. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14 275. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Gerbe (Carolina).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít