Jágr a spol. vypadli z play-off NHL. Končí také Philadelphie, postupuje Dallas

Hokejisté Floridy s Jaromírem Jágrem, Jiřím Hudlerem a Jakubem Kindlem nezvládli v play-off NHL druhé prodloužení za sebou. Na ledě NY Islanders prohráli 1:2, celkově 2:4 a vypadli z bojů o Stanley Cup. Stejným skóre vypadla i Philadelphie s Voráčkem, Gudasem a Neuvirthem. Z postupu se radují Aleš Hemský a Radek Faksa v dresu Dallasu.

Jaromíra Jágra vyřadil dvěma góly v šestém zápase John Tavares

Jaromíra Jágra vyřadil dvěma góly v šestém zápase John Tavares | Zdroj: Reuters

Florida velkou část zápasu vedla, když dal v pádu svůj první gól ve vyřazovacích bojích 62 sekund před koncem mladík Jonathan Huberdeau, dalších 40 minut vládli brankáři. Na jedné straně Roberto Luongo, na druhé Thomas Greiss, který vychytal i jednu nepříjemnou dorážku Jaromíra Jágra.

Panthers byli blízko k vynucení rozhodujícího sedmého zápasu. Minutu před koncem útočili na prázdnou branku, ale rozhodující gól nevstřelili. Po rychlém přejetí hřiště vypálil na branku Floridy Nikolaj Kuljomin a John Tavares dorážkou vyrovnal. Do konce třetí třetiny v tu chvíli zbývalo 53,2 sekundy.

V newyorském Barclays Centru se nastavovalo více než půl hodiny. Rozhodnout mohly oba týmy, ale uspěl znovu pouze domácí kapitán Tavares. Jeho první střelu ještě Luongo vyrazil, opora Islanders ale objela branku a zakončením za druhou tyč posunula svůj tým do semifinále konference.

Po výsledku 4:2 na zápasy se Ostrované s Markem Židlickým v sestavě utkají s Tampou Bay, ve které hrají Ondřej Palát a Andrej Šustr. Zámořská sezona skončila pro Jaromíra Jágra a Jiřího Hudlera. Už dříve ze sestavy poražených Panterů vypadl obránce Jakub Kindl.

Letcům z Philadelphie se nepovedlo vyrovnání série, ve které prohrávali už 0:3 na 3:3. V šestém zápase opět zářil český brankář Michal Neuvirth, když kryl 28 střel Capitals. Nestačil jen na jednu, kterou za jeho záda poslal v polovině zápasu Švéc Nicklas Bäckström.

V posledních dvaceti minutách sice Flyers přestříleli svého soupeře 11:6, Braden Holtby v brance Capitals ale udržel čisté konto a uchránil postup. Ve druhém semifinále Východní konference tak Capitals s Ovečkinem narazí na Pittsburgh s Crosbym či Malkinem v sestavě.

V Západní konferenci se z postupu raduje Dallas, jehož hráči ubránili náskok před Minnesotou. Stars vedli po dvou třetinách už 4:0, v posledních minutách ale Wilds dotahovali a rozhodla šťastná akce Alexe Goligoského. 30letý obránce po buly vystřelil od modré čáry, puk se odrazil do vzduchu a dopadl až za záda dezorientovaného Dubnyka v kleci Minnesoty.

Stars postupují po výhře 5:4 a celkově 4:2 na zápasy. Aleš Hemský a Radek Faksa si tak zahrají semifinále konference. O jejich soupeři rozhodne sedmý zápas mezi Chicagem a St. Louis.

1. kolo play-off NHL:
Východní konference - 6. zápasy:
Philadelphia - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 29. Bäckström. Střely na branku: 26:29. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Diváci: 19 925. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (Washington), 2. Neuvirth (Philadelphia), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 2:4.

NY Islanders - Florida 2:1 v druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 60. a 91. Tavares - 19. Huberdeau. Střely na branku: 51:42. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Taveres, 2. Greiss, 3. Leddy (všichni NY Islanders). Konečný stav série: 4:2.

Západní konference - 6. zápas:
Minnesota - Dallas 4:5 (0:3, 0:1, 4:1)
Branky: 44. a 49. Spurgeon, 45. Brodin, 56. Pominville - 6. Klingberg, 10. Spezza, 19. Sharp, 40. Jamie Benn, 51. Goligoski. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19 310. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Spezza (Dallas), 3. Spurgeon (Minnesota). Konečný stav série: 2:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít