Jágr dal vítězný gól Philadelphie. Flyers vedou nad Pittsburghem 2:0 na zápasy

Další obrat předvedli hokejisté Philadelphie na ledě Pittsburghu v prvním kole play off. Flyers prohrávali po první třetině 1:3, nakonec ale slavili vítězství 8:5. Vítězný gól dal v 50. minutě Jaromír Jágr. Šest bodů za tři branky a tři asistence zaznamenal Jágrův spoluhráč Claude Giroux. Philadelphia tak vyhrála oba duely na ledě soupeře a v sérii vede 2:0.

Jaromír Jágr a Pavel Kubina se radují z gólu ve druhém duelu v Pittsburghu v 1. kole play off | Zdroj: Reuters

Začátek druhého duelu připomínal ten úvodní. Penguins stejně jako ve středu zvládli dobře první třetinu, po které vedli 3:1, skóre opět otevřel kapitán domácích Sidney Crosby. Giroux ale ve druhé třetině dvěma góly srovnal na 3:3. Hned za šest sekund se ale Pittsburgh dostal znovu do vedení zásluhou trefy Chrise Kunitze, tři sekundy před koncem druhé třetiny ale vyrovnal na 4:4 Sean Couturier.

Penguins vyšel výborně vstup do třetí části, potřetí do vedení je poslal Tyler Kennedy. Poté už se ale střelecky prosadili pouze Flyers. Vyrovnávací gól dal za pouhých 17 sekund Couturier. V 50. minutě poslal hosty poprvé do vedení Jágr, který poslal do branky vyražený puk po střele obránce Pavla Kubiny od modré čáry. Výhru Philadelphie pojistili v závěru Couturier a Giroux, oba tak zkompletovali hattrick.

U dvou branek Flyers asistoval útočník Jakub Voráček, který rozhodl v prodloužení úvodní duel. Ve dvou utkáních si tak připsal tři body.

Eliáš pomoh góleml k výhře Devils

Hokejisté New Jersey zvítězili v úvodním duelu série na ledě Floridy 3:2. Devils rozhodli o svém triumfu hned v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Skóre otevřel v sedmé minutě útočník Patrik Eliáš. Brankář New Jersey Martin Brodeur tak vychytal jubilejní stou výhru v play off,.

Panthers dokázali ve druhé třetině snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Jednu asistenci si připsal český útočník Floridy Tomáš Fleischmann.

O největší překvapení se postarali hokejisté Los Angeles, kteří vyhráli oba duely na ledě nejlepšího týmu základní části - Vancouveru. Kins tentokrát zvítězili 4:0 a do Kalifornie si vezou vedení 2:0 na zápasy. Hlavní hvězdou utkání byl útočník Los Angeles Dustin Brown. Ten dal dva góly, navíc oba v oslabení, a navíc přidal jednu asistenci. Brankář Kings Jonathan Quick si připsal 46 úspěšných zákroků.

Naopak vyrovnat sérii se podařilo Detroitu, který vyhrál v Nashvillu 3:2. Kromě výhry se Red Wings podařilo pomstít také faul na Henrika Zetterberga, kterého v prvním duelu srazil na mantinel úderem na hlavu kapitán Predators Shea Weber. Od vedení NHL za to dostal pokutu. A hned ve druhé minutě druhého zápasu se pustil do bitky s Toddem Bertuzzim, který Zetterberga přišel pomstít.

Výsledky - 1. kola play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Florida - New Jersey 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Bergenheim, 36. Versteeg (Fleischmann) - 7. Eliáš, 15. Zubrus, 15. Carter. Střely na branku: 26:38. Diváci: 19.119. Stav série: 0:1

Východní konference - 2. zápas:

Pittsburgh - Philadelphia 5:8 (3:1, 1:3, 1:4)
Branky: 10. a 32. Kunitz, 1. Crosby, 20. Martin, 42. Kennedy - 26., 32. a 60. Giroux (na první Voráček), 40., 42. a 59. Couturier (na třetí Voráček), 13. Talbot, 50. Jágr (Kubina). Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.626. Stav série: 0:2

Západní konference - 2. zápasy:

Vancouver - Los Angeles 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 21. Hansen, 57. Pahlsson - 20. a 26. Brown, 49. Stoll, 55. Lewis. Střely na branku: 48:26. Diváci: 18.890. Stav série: 0:2

Nashville - Detroit 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 30. A. Kosticyn, 56. Weber - 9. White, 16. Emmerton, 30. Franzén. Střely na branku: 26:17. Diváci: 17.113. Stav série: 1:1