Jágr na MS nepřijede, Neuvirth neprošel zdravotní prohlídkou

Plekanec, Patrňák, Sekáč a Jordán. To jsou zatím všechny posily národního týmu z NHL pro květnové mistrovství světa. Vedení hokejové reprezentace oslovilo i hráče, kteří vypadli v prvním kole play-off zámořské soutěže. Jenže příliš úspěšné nebylo, omluvili se Michal Neuvirth i JaromírJágr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v hokeji: Česká republika - Německo. Jaromír Jágr uniká jednomu z německých obránců | Foto: Český rozhlas

„Dá se říct, že ve hře jsou Jaromír Jágr a Michal Neuvirth,“ říkal ještě dopoledne generální manažer reprezentace Slavomír Lener. Brankář Philadelphie ale během dne neprošel zdravotní prohlídkou kvůli problémům s kolenem.

Neúspěšní byli u týmových lékařů i jeho spoluhráči Radko Gudas a Jakub Voráček. Z rodinných důvodů se omluvili Rozsíval s Hudlerem, Tomáš Fleischman nevěří, že by se svou aktuální formou týmu mohl pomoci.

„Pak to vypadá, že všichni odmítají, ale ty důvody jsou objektivní. Pokud by hráli další kolo play-off, bude se zranění dál opichovat injekcemi a třeba i zhoršovat. Tam riziko klub i hráč vezmou,“ vysvětluje Slavomír Lener.

Benjamínek hokejové reprezentace David Pastrňák si odskočil do Karviné na hokejbal

Číst článek

Ze seznamu tak už zbývalo jediné jméno - Jaromír Jágr, kterého trenéři oslovili i přes fakt, že po loňském domácím šampionátu oznámil konec reprezentační kariéry. „Znáte, jaká je situace. Nikam ho netlačíme, ale je slušnost ho oslovit a záleží na něm. Jednou se rozloučil, to víme. Ale v minulosti se možnost, aby přijel, objevila.“

Za Jágrem letěl na Floridu agent Petr Svoboda, který bude žádost reprezentačních koučů Jágrovi tlumočit.

„Z jedné strany je nabídka, aby přijel. Z druhé strany musí být zájem a chuť. Nikam ho netlačíme,“ tvrdil Lener. Později odpoledne ale Českému rozhlasu řekl, že ani Jaromír Jágr na MS nedorazí. Veterán se omluvil s tím, že je po náročné sezoně unavený a trvá u něj zklamání z vyřazení jeho Panthers z vyřazovacích bojů NHL.

„Přišla dlouhá zpráva od Jardy Jágra, že se mu hodně těžko odmítá žádost někoho, kdo chce pomoct, myslel tím pana Vůjtka. Hodně ho bolí odmítnout, nemá to ve svém rejstříku, ale chce se připravit na další sezonu. Přeje všem hodně štěstí," citoval manažer SMS hvězdy Floridy.

Český tým tak už nebude před šampionátem nikým doplněn a trenér Vůjtek tak závěrečnou nominaci, kterou oznámí 3. května, vybere ze stávajících 31 jmen.

Aktuální formu hráčů mu ukáže už dnešní duel se Švédskem. Ten začne ve Znojmě v 19 hodin a 20 minut a celý ho uslyšíte na Českém rozhlasu Sport, který naladíte buď na našem webu, digitálně v DAB, nebo v mobilní aplikaci iRadio.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme