Jágr nedohrál utkání NHL pod širým nebem, Hejduk rozhodl o vítězství Colorada

Hokejista Jaromír Jágr si svůj první duel v NHL pod širým nebem neužil. Kvůli zranění nohy během druhé třetiny odstoupil a jeho Philadelphia zápas, ve kterém nad Rangers vedla 2:0, prohrála 2:3. Zápas na stadionu baseballistů Phillies sledovalo téměř 47 tisíc diváků.

Jaromír Jágr během utkání proti Rangers, které se hrálo pod otevřeným nebem

Jaromír Jágr během utkání proti Rangers, které se hrálo pod otevřeným nebem | Zdroj: Reuters

Jágr předvedl v Citizens Bank nejhezčí akci úvodní dvacetiminutovky, když se prosmýknul mezi dvojicí obránců a blafákem zkoušel překonat gólmana Lundqvista, ale poté už na ledě moc času nestrávil. Do kabin odešel ještě před koncem první části a v té druhé nastoupil zkusmo jen do dvou střídání. Celkově tak odehrál jen sedm minut.

Flyers měli utkání dobře rozehrané, vypracovali si dvoubrankový náskok, o který ale po dvou trefách Ruppa přišli a obrat dokonal ve 46. minutě Richards.

Více důvodů k radosti měl kapitán Colorada Milan Hejduk, který byl jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů v Los Angeles, kde jeho tým vyhrál 2:1. Pro Colorado to byly desáté vítězné penalty v řadě.

Petr Sýkora asistoval u první branky New Jersey v Ottawě, která však Devils i díky jedné přihrávce Filipa Kuby zdolala 3:2 v prodloužení. V dalších střetnutích podlehl Vancouver San Jose 2:3 po samostatných nájezdech a Edmonton zvítězil v Chicagu 4:3.

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 33. B. Schenn, 35. C. Giroux - 35. a 43. Rupp, 46. B. Richards. Střely na branku: 35:33. Diváci: 46.967.

Ottawa - New Jersey 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 42. Spezza, 54. Condra (Kuba), 64. Alfredsson - 28. Zubrus (Sýkora), 35. Clarkson. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.573.

Vancouver - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Hansen, 52. Hodgson - 22. Ferriero, 31. Marleau, rozhodující sam. nájezd Handzuš. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.890.

Chicago - Edmonton 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: 13. Toews, 33. Brunette, 57. Hayes - 28. Smyth, 31. Hall, 37. Sutton, 49. Eager. Střely na branku: 42:30. Diváci: 21.276.

Los Angeles - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. D. Brown - 55. O'Reilly, rozhodující sam. nájezd Hejduk. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.118.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít